Oslavy 130 let hasičů

Habartice - Sobota bude v Habarticích patřit oslavám 130 let od založení místního sboru dobrovolných hasičů. Ty vypuknou v 10 hodin na fotbalovém hřišti a jejich součástí bude i 7. ročník Mezinárodní hasičské soutěže. Zábava i pro nejmenší a občerstvení bude po celou dobu soutěže i jejím skončení zajištěna. K vidění budou i historické fotografie z činnosti SDH Habartice.

Jízda starých vozů

Lázně Libverda - 11. ročník Mezinárodní jízdy historických automobilů IKAR 2015 proběhne tuto sobotu i na Frýdlantsku. Jízdu pořádá polský Izerski Klub Retro, který s ní letos zamíří i k nám. Předpokládaný průjezd rally Lázněmi Libverda je 11 11.30 hod, Hejnicemi 12 12.30 hod a Frýdlantem 13 15 hod. Pak vozy zamíří zpět do Polska, kde v neděli proběhnou v Lešně jízdy zručnosti.

Kundratická lávka

Lázně Kundratice - V sobotu od 15 hodin proběhne v Osečné Lázních Kundraticích tradiční Kundratická lávka, při které se po lávce přejíždí lázeňský rybník na jízdním kole a trakaři. Chybět nebude ani Trial show Martina Šimůnka. Akce je součástí tradiční Svatovítské poutě, která trvá po celý víkend. Sobotní večer vyvrcholí historickým šermem a ohňostrojem.

Chrastavská Traktoriáda

Chrastava - Závody traktorů můžete navštívit tuto sobotu na farmě Vysoká v Chrastavě. Traktoriáda se zde bude konat již potřetí a mimo závodů návštěvníky čeká také doprovodný program, prohlídka závodních strojů, jízdy na koních, grilování a vystoupení skupiny Guitar Tluppa. Akce začne v 10:30, vstupné je 50 korun.

Strašidelný les

Turnov - Strašidelný pohádkový les proběhne v sobotu od 13 do 18 hodin v Českém ráji. Na dvoukilometrové trase, která povede od vyhlídky Hlavatice nad Pelešany až k hradu Valdštejn budou na děti číhat nejrůznější strašidla z pohádkové říše. Děti budou u každého z nich muset plnit úkoly. Po jejich splnění dostanou malí poutníci dárek z truhly u Stromu splněných přání. Akce se koná za každého počasí a vstup na ni je 50 Kč.

Singltrek Fest

Nové Město pod Smrkem - Dvoudenní cyklofestival Singltrek Fest 2015 proběhne o víkendu v Singltrek Centru v Novém Městě pod Smrkem. Na oba dny připravili organizátoři pro návštěvníky zdarma testování kol Author. V sobotu večer vystoupí skupiny Bugman, Sprostá a Ubohá a The Blind Daters a DJs. Chybět nebudou ani ranní a podvečerní lekce Jógy pro cyklisty. Vstup na akci je zdarma.

Koncert v Osvěžovně

Frýdlant Dnes od 20 hodin se ve frýdlantské kavárně Jazzová osvěžovna odehraje koncert tříčlenného brněnského dua s názvem Bioorchestr. Ve své tvorbě využívají muzikanti mnoha nástrojů od kytary, mandolíny, perkusí, violoncella a kontrabasu přes elektroniku až po různé dětské hračky. „Písně nepostrádají silné melodie ani hezkou a milou práci s jazykem a hravost," zvou na koncert organizátoři.

Mistrovství v yoyo

Liberec Mistrovství Libereckého kraje v yoyování se uskuteční v neděli v prvním patře obchodního centra Nisa. Přihlásit se může každý, registrace proběhne od 12:30 do 13:30. Zájemci se mohou zúčastnit dvou workshopů yoyování, v 13 a 15 hodin skupina Freestyle Union předvede různé sportovní disciplíny v podání mistrů světa a Evropy. Soutěž bude komentovat mistr Evropy v yoyování Robert Kučera.