Akce v Liberci bude probíhat ve veselé předvelikonoční atmosféře. Show rozbalí na Studentském náměstí svůj stan v 9 hodin a do pozdního odpoledne budou profesionálně vyškolené týmy šířit informace, rady a osvětu o zdravotním pojištění. Jako bonus pro zvídavé a kreativní studenty je připravena také soutěž o zajímavé ceny. Akce VZP navštíví většinu fakult, zavítá na vysokoškolské koleje do Harcova a Vesce a rovněž do menzy.

„Velikonoční akce vychází vstříc všem, kteří si užívají studentského života plnými doušky. Aktivity v době studií jsou velmi pestré a často přinášejí celou řadu změn a s nimi spojených rizik. Chceme proto studentům poradit, na co si dát pozor, a jak zacházet se svým zdravotním pojištěním,“ vysvětluje Jiří Benedikt, ředitel Krajské pobočky VZP ČR pro Liberecký kraj.

Vedle užitečných informací se studenti mohou těšit také na odborné konzultace regionálního zástupce VZP. Každý student či studentka navíc zdarma dostanou kondom vlepený do velikonočního vajíčka. „Chceme tímto malým dárkem upoutat pozornost k této jednoduché, ale účinné prevenci mnoha pohlavně přenositelných nemocí, včetně těch nejzávažnějších. Aktuální čísla totiž bohužel ukazují alarmující nárůst počtu nakažených HIV v České republice,“ dodává Jiří Benedikt.

Velikonoční show provází také soutěž o videokameru pro studenta či studentku, kteří nejvtipněji odpoví na položenou otázku.

Více o akci a místech jejího konání na

www.vzp.cz/student www.mladizdravi.cz