Večer je inspirovaný volbou prezidenta České republiky, která začíná v pátek 12. ledna. 

„Tento týden začal naostro konkurz, který skončí výběrem nového prezidenta. Ve Strakově akademii se mezití začíná usazovat bez důvěry (Angelo Merkelová, tady je Vaše šance, Češi opět vynalézají nové cesty - vláda bez důvěry!) majitel českého zemědělství a přidružených odvětví, majitel české politiky a přidružených odvětví a majitel českých médií a přidružených odvětví, jakož i správce Čapáku, co má vyhrnuté rukávy (nekecá a maká). Zbytek mediální scény je v rukách politicky dobře propojených podnikatelů. Zbytek politické scény, zdá se, neexistuje. Je zřejmé, že se prezidentské volby konají v atmosféře, jaká tu ještě nebyla (a to nemluvím o vzoru demokracie, Spojených státech, kde stále více  psychiatrů začíná zcela reálně pochybovat o Trumpově duševním zdraví a jeho způsobilosti zastávat úřad obecního vyvolávače, natožpak prezidenta USA. Připomínám, že jen kvůli spojenectví s USA jsme -zatím -zabezpečená země),“ okomentoval současnou politickou scénu Tomáš Klvaňa. 

„Pokud budete ve středu 10. ledna v podvečer v Liberci či jeho okolí, přijďte! Radi Vás v Knihkupectví Fryč uvidíme. Popovídáme si o mojí nové knize, ve které se snažím o vysvětlení blbé situace,“ dodal.  

O KNIZE

Možná přijde i diktátor.Proč už zase ztrácíme svobodu a nikomu to nevadí. Internet nám měl přinést víc svobody, a zatím jí skoro nepozorovaně, krok za krokem ubývá. Návrat diktatury a „ruských pořádků“, v nichž všechno je možné a nic není jisté, už není utopie, ale reálná hrozba. V politice se prosazují lháři a demagogové. Všechno dobré, co se v Česku za poslední čtvrtstoletí povedlo, se může zítra rozpadnout. Tomáš Klvaňa přichází se čtivým, vysvětlením událostí, napsaným nezaměnitelným, všeobecně srozumitelným stylem. Ústřední myšlenkou zůstává - proč je slušná a tolerantní společnost v ohrožení, proč pomalu ale jistě ubývá svobody.