Hlavní tahy jsou většinou holé a vymrzlé. Pozor by si měli dát řidiči na namrzlé vozovky u Ohrazenic na silnici I/35 a v Kořenově na silnici I/10, namrzá také vozovka u Rozkoše na silnici I/13 a u Bílého Kostela na silnici I/35, upozorňuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Na Liberecku dál zůstává pro kamiony nad šest tun uzavřená silnice z Mníšku přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu a Hejnice. Silničáři ji uzavřeli v neděli večer poté, co tam řešili několik nehod, hasiči tam vyjížděli i ve středu odpoledne, kdy tam havaroval nákladní vůz s vysokozdvižnou plošinou. Komunikace vede chráněnou oblastí a nelze tam solit, velmi rychle se proto uklouzává a pro těžké nákladní vozy je nesjízdná. Řidiči kamionů musí na Raspenavu a Hejnice jezdit po silnici 13, která se udržuje chemicky. Uzavírka platí předběžně do 11. března.

Na silnicích nižších tříd, hlavně v horách, je zledovatělá vrstva uježděného sněhu a mohou se tam tvořit vyjeté koleje. Řidiči by se měli dávat pozor také v lesních úsecích a na mostech, kde mohou být silnice namrzlé, na vozovkách mohou být také zmrazky z tajícího sněhu. Obloha v Libereckém kraji je dnes jasná až polojasná, teploty se pohybují od minus tří do minus deseti stupňů. Podle meteorologů se bude oteplovat a teploty mohou přes den vystoupat až k šesti stupňům, nad nulou bude i na horách.