Nejen při čekání na volnou přepážku si mohou prohlédnout práce mladých truhlářů, čalouníků a aranžérů. Stylová starožitná křesílka a luxusní židle, dřevořezby, modely a figuríny příjemně zpestřily jinak fádní prostředí moderního úřadu. Exponáty jsou vhodně zakomponované do interiéru a křesílka plně k dispozici všem návštěvníkům, kteří je mohou využít k pohodlnému posezení.

Výstava Město a řemeslo v magistrátu probíhá již počtvrté a vždy vyvolala velkou vlnu kladných ohlasů. A to ne náhodou. Zdejší učňové patří ve svých oborech k nejlepším v České republice.

„Studenti oboru aranžér pravidelně vozí z celostátních soutěží různá ocenění. I truhláři se každoročně účastní celostátních učňovských soutěží a stalo se již tradicí, že se vrací ověnčeni tituly za první místa,“ říká ředitel školy Václav Tichý. Jen za poslední rok získali zdejší studenti a učni titul Machři roku 2010, Truhlář roku 2010 a Učeň roku.

Unikátní obor

Škola se snaží neustále přicházet s něčím novým, a proto také od září zavádí jako jediná v České republice výuku programování dřevoobráběcích CNC strojů. To, že v Kateřinkách nabízejí kvalitní vzdělávání, potvrzuje i Truhlář roku 2009 Lukáš Sekáč: „Zvolil jsem SOU nábytkářské v Liberci, přestože jsem měl možnost studovat v blízkosti svého bydliště. Vynikající pověst, dlouhá tradice a skvěle vybavené dílny rozhodly o mém výběru a nikdy jsem nelitoval.“

Mimořádnou příležitost pro šikovné žáky nabízí i učební obor restaurátorské práce v čalounictví, který jako jediný v Čechách připraví učně také na restaurování starožitného nábytku. Škola má oprávnění k restaurování uměleckých děl. „Absolventi nacházejí uplatnění při restaurování nábytku ze soukromých sbírek i v muzeích,“ dodává ředitel školy.

Dny otevřených dveří

O kvalitě práce učňů z Kateřinek se můžete přesvědčit sami. Stačí do 18. února navštívit nový magistrát a prohlédnout si výstavu, případně se vydat přímo do školy, kde vás ve dnech otevřených dveří provedou školou i dílnami.

Více informací najdete na webové adrese: www.spsn-lbc.cz