Výcvik slepeckých psů, onkologické děti v Motole nebo děti s rozštěpem. Právě tam putoval v minulých letech výtěžek charitativní akce s názvem Střihaton, která v roce 2010 odstartovala v Praze. Podepsána je pod ní renomovaná kadeřnická značka Redken.

Z PRAHY DO LIBERCE

Letos poprvé se z metropole dostala také do Liberce. Konat se bude 16. června a ještě není pozdě se zapojit. „Každý rok jsme se Střihatonu zúčastňovaly v Praze, kam jsme jezdily pomáhat. Je to skvělá akce a hlavně důkaz toho, že i v naší profesi se dá pomáhat druhým," říká pořadatelka libereckého Střihatonu Petra Stará ze Studia Vizáž.

TEREZA KOSTKOVÁ byla tváří projektu vloni. Letos je partnerem Dejvické divadlo v Praze.

Co se za názvem Střihaton skrývá? Maraton celodenního stříhání kadeřníků a kadeřnických salonů z celé České republiky, jehož celý výtěžek každoročně pomáhá vybrané nadaci či sdružení. „Letos kadeřníci a přihlášené dámy a pánové společně pomohou občanskému sdružení Pferda, které poskytuje sociální služby dospělým s mentálním postižením," vysvětlil za organizátory David Hora ze společnosti Redken. Pferda je občanské sdružení, které dává práci lidem se sociálním hendikepem. Provozuje pekárnu Na Plechu, v níž postižení lidé pracují v režimu chráněných pracovních míst o něco pomaleji, ale s o to větší chutí do práce. Jsou šťastní, že mohou být platní.

„Loni se podařilo vystříhat 360 tisíc. Výtěžek šel na výcvik slepeckých psů," prozradila Petra Stará. Do akce dávají kadeřníci svou práci, čas i kreativitu. Celý den totiž stříhají bez nároku na honorář. „Celá částka jde na charitu," potvrdila kadeřnice.

JAK SE ZAPOJIT?

Stačí přijít buď do libereckého Studia Vizáž v Sokolské ulici nebo do některého z pražských studií Akademie Redken. Za jednotnou cenu 880 korun získáte nejen účes od renomované kadeřnické značky, ale také dárek od Redken v hodnotě 450 korun. Seznam salonů najdete na www.redkenstřihaton.cz. V Liberci se Střihaton koná od 8.00 do 17.00 hodin. Objednat se můžete na číslo 774 989 680.

SOUTĚŽ

Kromě toho můžete získat i sadu luxusní sluneční vlasové kosmetiky Color Excend Sun od Redken.

Soutěžní otázka:

Po kolikáté se Studio Jana Burdová, v němž probíhaly Proměny s Deníkem, letos účastní Střihatonu?

a) podruhé

b) potřetí

c) pošesté

Odpověď pošlete nejpozději do 15. 6. na e.mailovou adresu: veronika.ticha@denik.cz. (sve)