„Nesmírně si takové solidarity vážím, zvlášť když vím, s jak nízkými příjmy musí tito lidé vyjít. Všem, včetně našich zaměstnanců, chci velice poděkovat," řekla.

Ke sbírce je inspirovaly snímky ze zatopených oblastí. Zvláště tam, kde se záplavy dotkly podobné skupiny lidí, starých, nemocných a postižených.

„Mrazilo nás, když jsme na záběrech z jednoho zařízení viděli vynášet lidi na vozíčcích a postelích," popsala ředitelka. V některých domech podle ní vystoupala voda až do 1,70 metru. Peníze chtějí příští týden předat na Litoměřicko.

„Velice podobnou pomoc oceňujeme," přivítala informaci mluvčí litoměřické radnice Eva Břeňová. Popsala, že v oblasti voda zasáhla hned dvě zařízení sociálních služeb. Přímo v Terezíně byl preventivně evakuován domov, který obývají převážně lidé s Alzeheimerovou chorobou. „Mnohem horší situace byla v domě pro seniory v Želeticích na Litoměřicku," doplnila. Už v příštím týdnu zveřejní Ústecký kraj číslo povodňového konta, kam lidé mohou pomoc posílat. Na Litoměřicko zamířila pomoc také z liberecké arcidiecéze, kde pro postižené vybrali ve sbírce šedesát tisíc korun. Ty rozdělili přímo konkrétním lidem.