„Příště budu muset přání lépe specifikovat a nebo to raději nebudu pokoušet. Takové ty myšlenky, které člověk vyšle do vesmíru, se totiž často plní, i když jinak, než by si člověk představoval," dodává s nadsázkou.

V kultovním seriálu hraje roli věhlasného chirurga, který je postižen nevyléčitelnou chorobou mozku. Ztrácí paměť a v jednom díle mu dokonce během operace vynechá srdce. On i jeho dcera trpí navíc pocitem viny z chyby, kterou kdysi tento guru mladých lékařů ne vlastní vinou způsobil. Jaký bude další vývoj role? „To nesmím prozradit. Natočil jsem už další díly, ale nevím, kdy se budou vysílat. Jestli přežiju, záleží nejen na scénáristech, ale i reakcích diváků, tak doufám, že mě ještě nenechají umřít," zlehčuje odpověď.

Všemocná obrazovka

S prvními reakcemi už se Ladislav Dušek setkává přímo v libereckých ulicích. Přestože na jevišti Šaldova divadla strávil v desítkách rolí dlouhé roky, popularitu mu přinesl právě seriál. „Je to až neuvěřitelné. Člověk se „mihne" v pár dílech a už vás zastavují na ulicí lidé se slovy: „Je, vy vypadáte pěkně, a to jste minule málem umřel…". Musím říct, že reakce diváků jsou nesmírně milé a samotné natáčení představuje příjemné rozptýlení od divadla."

Na place

A jak takové natáčení v reálu vypadá? Mnoho herců si často stěžuje, že se točí rychle jak na běžícím pásu a práce není, jak dřív na seriálech bývala. Což se v očích kritiků i diváků odráží na kvalitě.

„Těžko mohu srovnávat, protože jsem v moc seriálech nehrál, když nepočítám Kriminálku Anděl. Ale práce s kolegy je vynikající. V Praze trávím den, někdy dva a točí se různé scény z různých dílů, to ano, ale jinak je to práce velmi příjemná. Jen obdivuju kolegy, kteří hrají hlavní role a přitom ještě stíhají práci v divadle, před nimi smekám," dodává herec a prozrazuje, že si brzy zahraje i v další chystané televizní detektivce.

Králova řeč a hoteliér

Na domácí scéně DFXŠ v Liberci nyní Ladislav Dušek sklízí úspěchy ve skvělé inscenaci Králova řeč i ve Šťovíku. „Teď připravujeme další premiéru Landovského hry Hoteliér. Je to velmi příjemná věc, kterou režíruje Ondřej Pavelka. na to se už moc těším," přibližuje další práci Ladislav Dušek.