„Pošta na sídlišti Kunratická je pro nás z Králova Háje daleko. Musím tam jet autobusem. Každá taková cesta třeba pro důchod mne tak přijde na 32 korun,“ postěžoval si starší obyvatel libereckého sídliště Králův Háj. Právě toho sídliště, jež před 14 dny definitivně přišlo o pobočku České pošty.

Podle dalších obyvatel provázejí zánik pobočky zmatky. Zásilky podle nich nechodí na tu poštu, kterou si lidé vybrali jako náhradní řešení.

„Poštu na Kunratické jsme odmítli, je daleko a má krátkou otevírací dobu. Zvolili jsme si pobočku u Globusu, která je navíc otevřená sedm dní v týdnu. Jenomže místo do Globusu nám chodily zásilky dál na Kunratickou, a odtud na hlavní poštu. Putovaly městem. A to se týkalo nejen mé soukromé pošty, ale i služební, která dost spěchala,“ rozčilovala se za obyvatele sídliště Dana Lysáková.

Jak upřesnila, neprobíhá hladce ani doručování. Stalo se, že doručovatelka, když jim nesla poštu, ani nezazvonila.

„A to jsme měli barák otevřený. Když jsem si byla stěžovat, řekli mi na poště, že zaskakovala brigádnice,“ poznamenala žena. „Pošta je státní podnik, a služby má čím dál dražší,“ dodala.

Na Králově Háji žije přes 5 tisíc obyvatel. Je to nejstarší sídliště v Liberci. Zejména senioři nesli zrušení pobočky hodně bolestivě. „Dřív tu bylo všechno, i kino. Teď tu nemáme nic, ani poštu,“ řekla před časem důchodkyně Zdeňka Váňová.

Podle mluvčí České pošty Marty Selicharové zatím z Králova Háje nepřišla po zrušení pobočky ani jedna stížnost. Pokud mají lidé s náhradními pobočkami jakékoliv problémy, měli by je řešit u vedoucího hlavní pošty nebo se obrátit na manažera obvodu Liberec.

„Dostali jsme z prostor výpověď, museli jsme je opustit. Rušení další pobočky v Liberci nyní nechystáme,“ řekla tisková mluvčí.