„K rozšíření otevírací doby nás vedl fakt, že pořadatelé očekávají obrovskou návštěvnost. V Liberci bude značně omezená doprava, tudíž rozšíříme otevírací dobu, aby lidé mohli vyřídit běžné záležitosti na poště i ve večerních hodinách,“ vysvětlila důvody vstřícného kroku ke klientům Marta Selicharová, tisková mluvčí společnosti Česká pošta.

Podle jejích informací by rozšířené úřední hodiny měli zvládnout stávající zaměstnanci. Žádné posily prozatím pošta nechystá, přestože čeká úměrné zvýšení počtu klientů vzhledem k velikosti akce, jakou je MS. „Pouze v případě nutnosti uvažujeme o náhradním řešení. Jednou z možností je zapojení bývalých zaměstnanců,“ upřesnila Selicharová.

Ani zvláštní bezpečnostní opatření v souvislosti s předpokládaným větším pohybem peněz a otevírací dobou do večerních hodin pošta neplánuje. „Podle našich informací by město měl hlídat zvýšený počet civilistů,“ uvedla tisková mluvčí České pošty. Po dobu mimořádných otevíracích hodin, v rozmezí od 18 do 22, bude pošta poskytovat všechny běžné služby, ovšem kromě podávání a vydávání balíkových zásilek.

Dalším důvodem, proč pošta rozšiřuje po dobu konání MS provozní dobu, je několik příležitostných razítek, dopisnic vydaných k této příležitosti, které se budou prodávat mimo jiné i na specializovaných přepážkách. Díky tomu se podle Marty Selicharové mohou na MS těšit nejenom sportovní fanoušci, ale i filatelisté. „Česká pošta totiž ve spolupráci s pořadateli sportovního klání připravila několik speciálních akcí,“ řekla Selicharová.

První z nich je právě vydání tří speciálních příležitostných razítek, která se budou od 18. února do 1. března používat na přepážkách umístěných na sportovištích MS 2009. „Razítka se budou využívat přímo ve Vesci, na Ještědu a následně i na poště Liberec 1,“ upřesnila Marta Selicharová.

Ve středu 11. února zároveň Česká pošta vydala příležitostnou poštovní známku v nominální hodnotě 18 korun, a to včetně obálek prvního dne vydání. Pokud chcete od České pošty získat filatelistický suvenýr k MS 2009 v klasickém lyžování, například v podobě otisku příležitostných razítek na řádně ofrankovaných zásilkách, pošlete své požadavky na adresu Česká pošta, s.p., Filatelie – MS 2009, nám. Dr. E. Beneše 559/28, 460 01 Liberec 1.

Rozšířenou otevírací dobu Liberečané vítají. Právě před libereckou hlavní poštou jsme se zeptali na jejich názor. „Myslím, že přes den bude v centru pěkný blázinec. Musím na poštu každý den s firemními dopisy a navíc v centru města bydlím. Bude pro mě proto myslím jednodušší, když na poštu zajdu večer. To tu snad bude méně lidí,“ doufá Andrea Fialová z Liberce.