Záběry vznikaly i v extrémní vichřici. „Od začátku jsme s režisérem Tomášem Hodanem, chtěli natáčet na hřebenech na reálných místech v těch nejdrsnějších podmínkách. Podařilo se to a výsledkem je opravdu autentické filmové drama. Těším se, že při něm bude divákům zima,“ řekl producent Ondřej Beránek.

Herci z filmu Poslední závod rozdávali podpisy.
Herci z filmu Poslední závod rozdávali podpisy, předtím si zajeli Jizerskou 10

Filmaři natáčeli v místech, kde se v roce 1913 odehrál legendární lyžařský závod, při němž tragicky zahynuli Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Letos od tragédie, která se stala 24. března, uplynulo 110 let. Natáčení trvalo 32 dnů. Drama zachycuje počátky lyžařského sportu podle skutečné události.

V hlavní roli Bohumila Hanče diváci uvidí Kryštofa Hádka. Další postavy dramatického příběhu ztvárnili Judit Bardos, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser, Vladimír Pokorný, Vladimír Javorský, Jan Hájek, Jaroslav Plesl a další herci. Film Poslední závod vznikl v produkci společnosti Punk Film a v koprodukci s Českou televizí.

Herci z filmu Poslední závod vyrazili do stopy na Jizerské 50

Režie se chopil Tomáš Hodan, který je zároveň autorem námětu a scénáře. „Neměli jsme velké finanční rezervy, potřebovali jsme trochu štěstí, a nakonec ho měli hromadu. Sníh, vánice, vítr, mlhu i slunce. Dále obětavý štáb a výborné herce, kteří se nikdy nelekli přírodních podmínek, kterým jsme se museli přizpůsobit i s nimi bojovat,“ popsal natáčení Hodan. Ten ocenil podporu krkonošských obyvatel, řada z nich se na filmu podílela.

Oficiální trailer filmu Poslední závod

Zdroj: Youtube

„Film Poslední závod je pro mě srdcová záležitost. Příběh Bohumila Hanče mě zajímal už od dětství, kdy jsem o něm slyšel poprvé na škole v přírodě. Nyní jsem tak mohl podrobně zažít okamžiky z jeho života. A to přímo na konkrétních místech, kde se jeho osud skutečně odehrál. A těch několik týdnů natáčení v mrazu, mlze a závějích na krkonošských hřebenech byla už jen třešinka na dortu,“ řekl Kryštof Hádek.