Voliči z Liberecka se ale, jak je zřejmé z dosažených čísel, neurazili. Naopak. Babiš u nich sklidil největší důvěru v podobě 22,29%, což je 17 474 hlasů.

Někteří voliči dokonce kvůli volbám doslova hazardovali se svými životy. Těsně před sobotním uzavřením okrsků se do volební místnosti v liberecké ulici 5. května vřítili dva mladí muži, kteří jeli nezávisle na sobě k urnám z Prahy. „Pořádně jsem dupal na plyn, abych volby stihl, Praha byla ucpaná," řekl Deníku otec malých dětí. Svůj hlas vhodil do urny s úderem čtrnácté hodiny. Ihned poté začalo sčítání hlasů, které napjatě sledovali hlavně politici. Někteří založili tábory v hospodách, jiní ve stranických kancelářích. Všude ale bylo zakouřeno a nepříliš veselo. Například TOP 09 sjížděla on-line přenosy s výsledky voleb v Plzeňce. Žádné velké emoce přítomnými nelomcovaly. Lídr Jan Farský, kterého lidé opět vykroužkovali na vrchol popularity, si v klidu pochutnával na svíčkové. Zapíjel ji pivem. „Z některých výsledků mám radost. Těší mě třeba, že Zemanovci propadli. Pak mi vadí, že jsme se hodně svezli na populistické vlně. Podle toho výsledku, který tady je, a vzhledem k rozložení sněmovny si myslím, že nás brzy čekají předčasné volby," konstatoval Farský a odjel za knížetem do Prahy.

V kanceláři o pár desítek metrů dál se sešli občanští demokraté. Kdysi vítězné doutníky měly najednou pachuť porážky. Šéf ODS na Liberecku Přemysl Sobotka raději prchl za vnoučaty.

U sociálních demokratů v libereckém kulturním domě se zase podával (ne)vítězný guláš. Zklamání z volebních výsledků bylo znát i na sportovci a jedničce Pavlu Plocovi.

Celkem vhodilo obálku do uren na Liberecku 78 907 voličů, přičemž 78 371 hlasů bylo platných. Volební účast se rovná 58,36%. Ostatní strany dopadli u obyvatel z libereckého okresu takto: ČSSD 16,63 %, TOP 09 16,41%, KSČM 13,98%, Úsvit přímé demokracie T. Okamury 7,05 %, ODS 6,35%.

Během volebního klání policisté nemuseli řešit žádné incidenty ve spojitosti s předčasnými volbami.