Žáci ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant se rozhodli pomoci konkrétním způsobem. Na všech pracovištích ZŠ a MŠ uspořádali sběr starého papíru. Předem bylo rozhodnuto, že výtěžek této akce bude věnován právě těm, kteří to nejvíce potřebují.

Sběrová akce měla velkou odezvu a podporu u rodičů žáků, ale i dalších lidí. Sbíralo se na šesti místech školy a na konci týdne byl sběr naložen a odvezen. Sebralo se více jak 13 000 kg a zisk z této akce bude skoro 20 000 Kč.

Šek s touto částkou předají nejlepší sběrači z jednotlivých pracovišť ředitelce školy Mgr. Věře Dunajčíkové ve středu 15. září na další akci, kterou se rozhodla škola uspořádat. Bude to kulturní vystoupení žáků a žákyň školy na nádvoří Státního hradu a zámku Frýdlant. Státní správa hradu a zámku je spolupořadatelem vystoupení žáků a žákyň školy a zajistí vše potřebné ve svých prostorách.

Součástí tohoto programu bude také předání šeku za sběr jako pomoc postiženým. Vystoupení začíná ve středu 15. září v 16.15 hodin a všichni jsou zváni. Je zajištěno drobné občerstvení a zisk z této akce bude přidán k výtěžku ze sběru. Škola tím žije a všichni žáci chtějí pomoci tak, jak mohou.