„Osádku tvořil pouze řidič, který nenadále sjel mimo vozovku na travnatou plochu, kde vozidlo zastavil. Policisté se rozhodli vozidlo i s osádkou zkontrolovat a za volantem našli muže v bezvědomí,“ popsala Adla Fialová, mluvčí liberecké policie. Muže vytáhli z vozu na trávu a zjistili, že nedýchá a nemá hmatatelný pulz. Okamžitě zahájili srdeční masáž a zavolali záchrannou službu.

close Policisté z oddělení hlídkové služby pprap. Dušátko a pprap. Kolomazník. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Policisté z oddělení hlídkové služby pprap. Dušátko a pprap. Kolomazník.

„Ve stejnou chvíli se v jejich těsné blízkosti nacházeli kolegové z oddělení hlídkové služby pprap. Dušátko a pprap. Kolomazník. V okamžiku, kdy spatřili odstavené služební vozidlo svých kolegů a následně zjistili, že se kolegové z cizinecké policie snaží obnovit životní funkce onoho muže, nezaváhali ani minutu a přispěchali s automatickým externím defibrilátorem (AED),“ přiblížila Fialová. Přístroj doporučil výboj a následně policisté opět pokračovali v srdeční masáži. Posádce Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje již muže předávali ve stabilizovaném stavu a při vědomí.

Opět se ukázalo, že přístroje AED, kterými jsou policisté vybaveni, mají své opodstatnění. Muži rozhodně zachránila život i okamžitá reakce policistů.