K obvinění došlo na konci září a souvisí s rekonstrukcí tramvajové trati Liberci v roce 2016 a korupční kauzou kolem Dopravního podniku měst Liberec a Jablonec a Jiřího Vařila. Informoval o tom server zdopravy.cz. Eurovia obvinění odmítá.

Již dříve policie obvinila manažery firmy kvůli zmíněné kauze, nyní se vztahuje obvinění i na firmu samotnou. „EUROVIA CS je přesvědčena, že se ani společnost, ani žádný z jejích zaměstnanců protiprávního jednání nedopustili. Jediným důvodem, pro nějž nyní vyšetřovatel vztáhl své podezření i na společnost, jsou podle dostupných informací nová tvrzení hlavního obviněného v celém případu, který se snaží vylepšit své procesní postavení ve věci,“ uvedla mluvčí Eurovia CS Iveta Štočková.

Hnědouhelný důl Turów. Ilustrační foto
Polské úřady vydaly povolení další těžbě v dole Turów, Greenpeace se chce soudit

Hlavním obviněným v celém případu je podnikatel Jiří Vařil. Podle Štočkové je společnost je připravena poskytnout vyšetřovatelům veškerou součinnost k tomu, aby všechna podezření vyvrátila. Proti rozhodnutí vyšetřovatele chce společnost podat stížnost. Firma také provede interní prověrku svých procesů.

Obvinění se týká zakázky za 52,6 milionu korun na modernizaci tratě mezi Šaldovým náměstí a terminálem Fügnerova.