„Ověřovali jsme, zda nejsou cyklisté pod vlivem alkoholických nápojů, a kontrolovali vybavení jejich jízdních kol," informovala mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.

To u chodců se policisté převážně zaměřovali na chování v silničnímu provozu a také na jejich přecházení.

Padaly i pokuty

Během dopravní akce, která proběhla v dopoledních hodinách, zkontrolovali dopravní a pořádkoví policisté sto třicet dva automobilů. Podle Šrýtrové se podařilo odhalit na šestapadesát dopravních přestupků, z nichž dvaadvacet policisté předali správnímu orgánu k dalšímu řešení. Čtyřiatřicet přestupků skončilo udělením blokové pokuty. Policisté tak v rámci akce vybrali na pokutách celkem pět tisíc osm set korun. Z informací policie pak vyplývá, že ani jeden z kontrolovaných cyklistů se přestupku nedopustil, to u chodců byla situace jiná. Policisté při jakémkoliv prohřešku přistihli celkem čtyři lidi. V jednom případě pak policisté vypátrali i hledanou osobu.

Chybovali řidiči aut

Kontrolovaní řidiči nejvíce chybovali tím, že stáli tam, kde neměli. Hned dvacet z nich totiž stálo v místě, kde probíhalo čištění silnice. Dalším nejčastějším prohřeškem bylo nepoužití bezpečnostních pásů a také špatný technický stav vozidel.

„Pod vlivem alkoholu či drog nebyla ani jedna kontrolovaná osoba," upřesnila mluvčí.

Policisté ale narazili i na řidiče, který neměl za volantem co dělat. A to v Raspenavě, kde ho krátce před půl jedenáctou kontrolovali policisté z nedalekých Hejnic. Ti zjistili, že řidič Fiatu Ducato má v platnosti hned dva zákazy řízení motorových vozidel. Jeden 
s platností do listopadu 2016, který mu udělil liberecký okresní soud, a druhý s platností do listopadu letošního roku udělený okresním soudem v Sokolově. Jeho jízda tak skončila. Policisté mu na místě pokračování v jízdě do Liberce zakázali. Muž je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.