Podle ředitele lázní Oto Doležala pacienti oceňují především komplexnost péče. Na pohotovostech jsou totiž pro ně připravené i léky, aby nemuseli cestovat do pohotovostní lékárny v Liberci.

Přímo v lázních pak pohotovost funguje čtyři hodiny od 17 do 21 hod. ve všední dny, o víkendech a svátcích pak od 8 do 21 hodin. „Vzhledem k tomu, že zde máme naše lázeňské lékaře 24 hodin, v případě naléhavé potřeby jsme schopni pomoct i mimo ordinační hodiny,“ doplnil Oto Doležal.

O vstřícnosti lékařů ví své i Martina Šámalová z obce Březová v Podještědí. „Jeli jsme tam vloni, kdy se mi syn zranil na kole. Měl poraněný bok, koleno a loket. Trochu mě překvapilo, že je v lázních jen pohotovost pro dospělé, nicméně ordinující lékařka byla tak vstřícná, že mi syna ošetřila,“ popisuje svou zkušenost Martina Šámalová.

Jak doplnila, původně mířili na pohotovost do Českého Dubu, kde původně existovala. Se vznikem té v Lázních Kundratice však skončila.
„Na pohotovostní služby je velmi obtížné sehnat lékaře. V Českém Dubu například pohotovost fungovala pouze o víkendech a svátcích a i v Hrádku začaly problémy s obsazováním služeb,“ vysvětlil důvod Pavel Novák, krajský radní pro zdravotnictví.

A jak se na přesun pohotovosti rok zpětně dívá českodubský starosta Jiří Miler?
„Neslyšel jsem žádné negativní, ale ani pozitivní reakce. Kdyby bylo něco v nepořádku, určitě bychom o tom věděli,“ odpověděl na dotaz Jiří Miler.