LIBEREC

VEČERNÍ PROHLÍDKY V ZOO LIBEREC

Kdy: čtvrtek 29. a pátek 30. října od 17.30 hodin

Kde: ZOO Liberec

Už 4. ročník večerní prohlídky nese přídomek Strašidelná zoo. Letos se akce odehraje hned ve dvou dnech o podzimních prázdninách. Děti se večer mohou vydat do zoo výjimečně s lampionem. Budou na ně čekat strašidla a svítící dýně, užijí si komentovaná setkání se zvířaty, otevřené pavilony a na závěr každého večera vystoupí ve své show ohnivé ženy souboru Wild Fire. Pokud do zoo od pondělí do středy donesete vlastnoručně vydlabanou a vyřezanou dýni, dostanete za každou na oplátku jednu dětskou vstupenku do ZOO.

HALLOWEENSKÉ PODZIMNÍ PRÁZDNINY

Kdy: čtvrtek 29. a pátek 30. října od 10 do 18 hodin

Kde: Centrum Babylon, Liberec

Centrum Babylon zve děti i dospělé na halloweenské podzimní prázdniny. Na návštěvníky čeká program plný her, kouzlení, pohádkových představení, tancování a halloweenský jarmark s ukázkou řemesel. Vstup je pro děti i dospělé zdarma.

HRANÍ SE SVĚTLEM I HLEDÁNÍ VRAHA

Kdy: čtvrtek 29. října až neděle 1. listopadu

Kde: iQLANDIA, Liberec

Na podzim se krátí dny a rychle ubývá světla. Chybí vám? Pak se vydejte do science centra iQLANDIA, kde ho bude až až. Můžete si s ním zaexperimentovat, prozkoumat jeho základní vlastnosti i vlastnosti různých světelných zdrojů. Jedinečný workshop Světlohraní se koná každou sobotu a neděli po celý říjen a každý den podzimních prázdnin. Prozkoumáte různé světelné zdroje, můžete si vyzkoušet práci s profesionálním spektroskopem nebo si vytvořit speciální kotouče, které umí měnit barvu. V iQLANDII se také můžete stát detektivem v rámci Kriminálky iQLANDIA. Za pomoci moderních vyšetřovatelských metod budete hledat vraha doktorky Pospíšilové.

JABLONEC NAD NISOU

RAMPA VÁS WOHOLÍ
Kdy: neděle 1. listopadu od 18 hodin

Kde: Klub Na Rampě Jablonec nad Nisou

Zahájení charitativní kampaně Jablonecký Movember 2015 se zaměřením na prevenci rakoviny prostaty a mužské zdraví obecně. Po loňském úspěchu se tato akce vrací. Využití výtěžku z veřejné sbírky bude použito na zdravotnické přístroje a prostředky zdravotnické techniky spojené s léčbou rakoviny prostaty v jablonecké nemocnici.

NASLEPO
Kdy: středa 28. října od 20 hodin

Kde: Kino Junior, Jablonec nad Nisou

Kino Junior si pro diváky opět připravilo jedno tajné dramaturgické překvapení! Do poslední chvíle nebudete vědět, jaký film vás v kině čeká! Zaplatíte za něj ale až po promítání, a to takovou částku, jakou sami uznáte za vhodné.

ZÁMEK LEMBERK

MIMOŘÁDNÉ ZPŘÍSTUPNĚNÍ STŘEDOVĚKÉ VĚŽE

Kdy: středa 28. října a víkend 31. října 1. listopadu

Kde: zámek Lemberk

Vstupné: 20 Kč

Jen několikrát do roka se na zámku Lemberk otevírá pro návštěvníky středověká věž. Poslední šanci, jak si vychutnat nádherný rozhled do krajiny Lužických hor, budou mít zájemci během státního svátku a o následujícím víkendu. Věž bude otevřena vždy po celý den od 9 do 16 hodin.

ČESKÁ LÍPA

OSLAVY DNE VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU

Kdy: středa 28. října od 18 hodin

Kde: Česká Lípa

Oslava státního svátku nejen pro děti. Akce odstartuje v 18 hodin na náměstí T. G. Masaryka, odkud vyrazí lampionový průvod na Vodní hrad Lipý. Tam bude připraveno opékání buřtů, pro děti zdarma.