Na Ještědu v Liberci se lyžuje na zhruba polovině z devíti kilometrů tratí. "Snažíme se zasněžovat, když to mrazy dovolí. Chvílemi to jde. Rádi bychom otevřeli co nejdříve Skalku, k tomu ale potřebujeme dvě mrazivé noci," uvedl ředitel areálu Jan Svatoš. Na Pláně, které jsou oblíbené u rodin s dětmi, je potřeba ještě tak pět dnů. Na sjezdovkách, na nichž se dá lyžovat, jsou ale podmínky velmi dobré. Leží na nich od 20 do 60 centimetrů sněhu. "Dole v Liberci to tak sice nevypadá, ale u nás je zima. Třeba o minulém víkendu, kdy ve městě pršelo, u nás sněžilo," dodal.

V Jizerských horách mají otevřené všechny sjezdovky v areálu Černá Říčka v Desné. "Podmínky jsou nejlepší v sezoně, navíc se lyžuje bez front," uvedl za areál Martin Lauer. Lyžaři mají k dispozici 2,5 kilometru s 30 až 60 centimetry zmrzlého sněhu. V plném provozu je také areál v Rejdicích. "Vypadá to velice dobře, podařilo se nám vysněžit i snowboardcrossovou trať pro víkendové evropské závody FIS," uvedl majitel areálu Martin Martínek. V Rejdicích v minulých letech býval také největší snowpark v zemi, letos se v něm zatím podařilo vybudovat pět překážek.

V největším areálu Jizerských hor na Tanvaldském Špičáku se dá lyžovat na všech hlavních tratích, uzavřená je jen 300 metrů dlouhá modrá sjezdovka Pod lesem. Lyžaři tak mají k dispozici skoro osm kilometrů.

V západní části Krkonoš je v plném provozu Benecko i Harrachov. "Lyžování je vynikající. Akorát červená a černá v Rýžovišti je na přírodním sněhu a není to preparované. Zasněžovat se ale nyní nedá a přírodní nepřipadl vůbec," uvedl náčelník lanovky v Harrachově Milan Goč.

Největší výběr v kraji momentálně nabízí Rokytnice nad Jizerou, k dispozici tam mají lyžaři přes 18 kilometrů sjezdovek. Za ideálního stavu je možné lyžovat ještě na dalších třech kilometrech. Hlavní sjezdovky, včetně oblíbené modré a červené na Lysé hoře, jsou otevřené. Velmi dobré podmínky jsou také v krkonošských Vítkovicích nebo Pasekách nad Jizerou, kde mají od 30 do 60 centimetrů sněhu.