„Návštěvnost byla obdobná jako na konci jarních prázdnin, kolem 3000 lidí," pochvaloval si náčelník lanovky v Harrachově Milan Goč. Podmínky pro lyžaře jsou podle něj ideální. „Máme skoro metr sněhu, svítilo sluníčko a ceny jsou pro lyžaře příhodnější než v hlavní sezóně," vypočetl.

Stovky lidí v sobotu lyžovaly v dalším krkonošském areálu Paseky nad Jizerou. „Jsme spokojení, lidí bylo jako v lednu," uvedl za středisko Martin Říha. Areál už chtěl sezónu ukončit po minulém víkendu, po vydatném sněžení z tohoto týdne ale plány změnil. „Připadlo 40 centimetrů, podmínky jsou velmi dobré," uvedl Říha. Ze stejného důvodu si sezónu neplánovaně prodloužila Rokytnice nad Jizerou, lanovka v areálu Horní Domky bude jezdit až do pondělí.

V Pasekách se vleky zastaví už v neděli, stejně jako v Černé Říčce v Desné nebo dvou areálech Ski Bižu v Jizerských horách na Tanvaldském Špičáku a Severáku. I tam ale byly v sobotu podmínky k lyžování velmi dobré. „Jsme maximálně spokojeni, průchodů bylo jak o lednovém víkendu. Na Tanvaldském Špičáku bylo až 700 lidí, na Severáku polovina," uvedl ředitel Ski Bižu Pavel Bažant.

Velikonoční víkend je posledním i pro další tři střediska, kde se dá ještě v kraji lyžovat – pro Rejdice, Benecko a Vítkovice. Od příštího týdne bude v provozu už jen Harrachov, který chce lákat na lyžování až do 19. dubna.

I když se ještě lyžuje, v spbpzi začala sezóna pro půjčovnu koloběžek, bruslí a šlapacích aut v Dolánkách u Turnova, kde je nástupní místo cyklostezky podél Jizery. „Podmínky jsou ale ještě zimní, dnešek je po 14 dnech první, kdy jsme beze sněhu," uvedl vedoucí kempu v Dolánkách Jan Šefl. Pro vodáky podle něj sezóna začne za týden. „Jizera se bude odemykat příští sobotu, už včera (v pátek) jsme ale půjčovali jeden raft," dodal.