Leden

STANISLAV ŘEZÁČ obhájil titul vítěze závodu Jizerská 50. Navzdory přechozené chřipce i těžkým podmínkám zvítězil na Jizerské 50 český běžec po 11 letech a s převahou nad Skandinávci. Stanislav Řezáč vyhrál Jizerskou 50.


PRVNÍ MLÁDĚ V ZOO. Jako vůbec první mládě roku 2012 se narodila v liberecké zoo minulou sobotu 7. ledna samička žirafy Rothschildovy.


VRAH BEZDOMOVCE DOPADEN. Kriminalisté po půl roce vyšetřování objasnili případ uhořelého muže z Rochlice. Motivem vraždy byly peníze, které pachatel oběti vzal. Pachatelem byl třiačtyřicetiletý muž z Liberecka. Oba muži, pachatel i oběť, se znali. Obviněný se ke svému činu doznal.


DINOSAUŘI. Na začátku roku otevřeli v Liberci obrovský dinopark. V Liberci otevřeli dinopark.Najdete jej v OC Plaza. Pravěký ještěr nějaký čas stál i v centru města u Fügnerovy ulice, později se jiný ještěr objevil i na střeše obchodního domu.


VÝSLEDKY SČÍTÁNÍ LIDU přinesly první zajímavé informace. Rytíři Jedi žijí i v libereckém regionu a dávají o sobě vědět. Při posledním sčítání lidu uvedlo 673 lidí jako náboženství jediismus. Statistici, kteří výsledky zveřejnili přiznávají, že svou roli v tom sehrály sociální sítě, kde se scházejí fanoušci filmové ságy Star Wars, odkud toto náboženství pochází. Ve velkém kontrastu s tím působí fakt, že k romské národnosti se ve stejném sčítání v Libereckém kraji přihlásilo jen 326 Romů.


Únor

VELKÉ MRAZY. Noční teploty klesly na začátku února ve městě k -19,6 stupňům Celsia, v dalších dnech překročilyi hranici mínus 20 stupňů. Mráz a vítr zastavil na začátku měsíce i lanovku na Ještěd.

BALÓNY NAD JEŠTĚDEM. Na městem i v jeho okolí se vznášely horkovzdušné balóny. Balónové Ještědění trvalo týden a vzduchoplavce neodradily ani silné mrazy.Balónové Ještědění.

V ULICÍCH KVŮLI INTERNETU. Odpor k chystanému omezování svobodného stahování dat z internetu dali najevo i mladí Liberečané. Vyšli do ulic a protestovali proti omezování internetu. Liberec se tak jako jediný v kraji přidal k dalším asi třiceti místům v Evropě, kde protesty proti dohodě ACTA ve stejný den probíhaly. Náměstí zaplnilo bezmála 50 účastníků.

GENERÁL STANISLAV HNĚLIČKA oslavil devadesáté narozeniny. Stanislav Hnělička se narodil v Liberci 12. února 1922. Do zahraničního odboje se zapojil po obsazení Sudet a násilném vystěhování své rodiny. Zúčastnil se bojů v Libanonu a Sýrii, pod velením generála Klapálka bojoval u Tobruku a později také u Dunkerque a v západní Belgii. Po skončení druhé světové války se vrátil do vlasti a za socialistického režimu byl vězněn, podobně jako mnoho jiných válečných hrdinů. Získal řadu významných ocenění a vyznamenání.

BAUER SPORTOVCEM LIBERECKA. Lukáš Bauer, běžec na lyžích z Dukly Liberec byl vyhlášen Nejúspěšnějším sportovcem Liberecka za rok 2011. Za ním skončil hokejista Bílých Tygrů Liberec Petr Nedvěd a fotbalista Slovanu Liberec Theo Gebre Selassie. Samozřejmě všichni reprezentanti.

VRAŽDA TAXIKÁŘE otřásla v únoru všemi.Taxikáře zavraždili dva muži pro pár korun.

Kvůli čtyřem tisícům korun zabili sedmatřicetiletého taxikáře dva mladíci. Dopadeni byli asi za dva měsíce po činu. Přiznali se. Soud je teprve čeká.

Březen

BUBENÍCI V LIBERCI. Téměř do posledního místa vyprodaný Velký sál libereckého Domu kultury. To byl výsledek návštěvy světoznámého japonského bubenického souboru Yamato v Liberci. Na šou plné světel, dýmu a hlavně dunění japonských bubnů taikó předvedli bubeníci svou novou sestavu nazvanou Gamushara.

90 NAROZENINY oslavil v březnu populární legendární herec František Peterka. Herec František Peterka oslavil 90. narozeniny.

Umělci popřáli lidé, jeho herečtí kolegové i zástupci města. František Peterka se proslavil zejména filmovými rolemi, zahrál si v osmi desítkách českých filmů. K nejznámějším patří třeba Zítra to roztočíme drahoušku nebo Co je doma, to se počítá, pánové a Příště budeme chytřejší, staroušku!. Proslavil se i v úloze večerníčkového vládce hor Krakonoše.

FRÝDLANT ZAČALI OPĚT HLÍDAT strážníci. Na pořádek ve městě začali dohlížet strážníci liberecké Městské policie. Oproti minulosti začali střežit bezpečnost lidí nepřetržitě.Ve Frýdlantě při té příležitosti otevřeli také novou služebnu městské policie.

Ve Frýdlantě začala opět sloužit městká policie.

Duben

TUČŇÁK SLAVIL. Třiadevadesátá návštěvnická sezona liberecké ZOO začala oslavami narozenin tučňáka Wenzela, kterému popřál i jeho nový patron, filmový a divadelní herec Václav Helšus. Tučňák Wenzel působí dojmem mladíka, je ale libereckým unikátem. Ostatní tučňáci jeho druhu se dožívají běžně dvaceti let. Do Liberce se přestěhoval v roce 1982 z Edinburghu.

Lidé demonstrovali, dali najevo nespokojenost s vládou.

DEMONSTRACE PROTI VLÁDĚ, vyburcovaná tzv. Holešovskou výzvou ovládla města republiky. Protestovalo se také v Liberci. Lidé protestovali nejenom v dubnu, ale už i v předchozím měsíci.

PRVNÍ TROPICKÉ TEPLOTY se ohlásily v těchto dnech. Rtuť teploměru překonala na některých místech i třicítku. Léto tak o sobě dalo poprvé pořádně vědět.

Květen

TECHNOPÁRTY V ČERNOUSÍCH nedávala spát lidem v obci i jejím okolí. V Černousech se konala technoparty.

Příznivci dunivé hudby si uspořádali hudební akci, která trvala pět dní. V první den konání tam dorazilo 2 a půl tisíce lidí.

VYNÁŠELI INFORMACE. Ze zneužití pravomoci bylo na severu Čech obviněno pět policistů z Liberecka a Prahy a dalších šest civilistů začali kriminalisté stíhat pro vydírání. Detektivové je zadrželi v rámci akce s krycím názvem „ARES". Na případu, majícím přímou souvislost s obchodem s pohonnými hmotami, daněmi a krácením povinné platby, pracoval speciální útvar téměř rok. Detektivům se podařilo odkrýt trestnou činnost celkem jedenácti podezřelých. Pět z nich nosilo policejní uniformu.

SLOVAN MISTREM! Fotbalový tým Slovan Liberec zvítězil v květnu v Gambrinus lize a stal se potřetí v historii mistrem. Rozhodl o tom bezbrankový výsledek zápasu s Plzní, který sehráli liberečtí hráči na domácím hřišti.

Slovan Liberec se stal mistrem fotbalové Gambrinus ligy.

Oslavy byly bouřlivé nejen na stadionu, ale i v centru města. Dojatí byli samotní hráči, ale i jejich fanoušci.

MOST, KTERÝ UHNE. Pokud by se přes Hrádek nad Nisou převalila tak obrovská povodňová vlna jako v srpnu před dvěma lety, neměla by už napáchat tolik škod. Například zde otevřeli unikátní most, nazvaný U Nývltů, který má unikátní zábradlí. To se ve chvíli, kdy by na něj začal působit tlak zvýšené hladiny řeky, samo sklopí a nebude tvořit překážku stromům a dalším naplaveninám, jež by řeka nesla.

DELŠÍ SINGLTREK. Systém stezek v Novém Městě pod Smrkem a okolí, které vybudovaly Lesy ČR, nákladem 20 milionů korun prodloužili provozovatelé o dalších 43 kilometrů, z nichž polovina vede lesem v Polsku. Celkem tedy měří více než 60 kilometrů. Singltrek je jednou z největších šetrných cyklostezek ve střední Evropě.

SOUKENNÉ NÁMĚSTÍ BEZ AUT. Lidé rozhodli v anketě o tom, že se z Revoluční ulice stane pěší zóna. Proti byli místní podnikatelé a živnostníci. Město se jich na svých webových stránkách ptalo, jestli ulici nechat, jak je, nebo ji zneprůjezdnit. Pro ponechání se vyslovilo 382 hlasujících, pro zaslepení 396.

VYHASLY 4 ŽIVOTY. Čtyři lidé zemřeli při nehodě v Doníně v Hrádku nad Nisou.Tragická dopravní nehoda v Doníně. Zemřeli mladí lidé.

Všichni jeli v jednom voze, Škodě Octavia. Z pětičlenné posádky pouze jediný pasažér nehodu přežil, ale byl s těžkými zraněními letecky transportován do nemocnice. Šlo o nejtragičtější nehodu uplynulého roku na Liberecku.

Červen

OBVINĚNÍ POLITIKŮ. Policie obvinila libereckou primátorku Martinu Rosenbergovou, tehdejšího krajského radního pro ekonomiku Zdeňka Bursu a generálního ředitele Krajské nemocnice v Liberci Jiřího Veselku z porušování povinnosti při správě cizího majetku z nedbalosti. Na valné hromadě nemocnice v roce 2011 v září schválili vyplácení odměn 30 tisíc korun měsíčně uvolněným členům zastupitelstva v dozorčí radě nemocnice. Podle policie je to nezákonné, všichni tři obvinění odmítají a jsou připraveni se bránit. Případ ještě není uzavřen.

POSLEDNÍ ZVONĚNÍ. Soukromá škola Hergesell už na podzim neotevře. Nedostatek studentů zapříčinil ukončení činnosti soukromé hotelové školy v Liberci. Ti současnípřestoupí v září na Střední školu gastronomie a služeb na stejný obor.

VZP ZAVŘELA POBOČKU. Průvan v největší české zdravotní pojišťovně dolehl i na Liberec. Zdejší krajská pobočka VZP k 1. červenci zanikla, sloučené pracoviště bude fungovat v Ústí nad Labem. Cílem je úspora nákladů, které má VZP ze všech pojišťoven nejvyšší.

NOVINKA NA HRADĚ. Replika historického altánu z roku 1809 nově stojí na zahradě hradu Grabštejn. Na Grabštejně postavili repliku altánu.Z peněz získaných v rámci Benefičních koncertů pro Grabštejn nechal stavbu postavit operní pěvec a mecenáš hradu Luděk Vele a jeho přátelé. Altánek vybudovali studenti oboru tesařského a zednického ze Střední školy strojní, stavební a dopravní v Liberci. V rámci školní praxe pomohli i studenti z německé ÜAZ Frankfurt nad Odrou. Původní altán zanikl v 50. letech 20. století.

UNIKÁT světových rozměrů představili v červnu odborníci z Technické univerzity Liberec. Cyklistickou bundu, která nahrazuje blinkry či brzdová světla. Bunda je vyrobena z reflexního, prodyšného a voděodolného materiálu. Textilní fakulta liberecké univerzity představila unikátní cyklistické ochranné prvky.To, co z ní dělá unikát, je elektronika ukrytá v zadní kapse cyklisty a speciální LED diody na ramenou a zádech cyklisty, které po stisknutí ovládacího tlačítka na řidítkách signalizují změny směru a automaticky se rozsvítí při zabrzdění.

PRIMÁTORKA ZŮSTALA. Martina Rosenbergová zůstala i nadále primátorkou města Liberce. O jejím odvolání liberečtí zastupitelé měli hlasovat, ale nehlasovali. Odmítli totiž tento návrh, se kterým primátorka sama přišla, zařadit do programu jednání. Návrh na své odvolání předkládala kvůli obvinění, které proti ní vznesla policie.

Červenec

TRAGICKÁ RALLYE. Měl to být motoristický svátek pro všechny automobilové nadšence v Libereckém kraji a na Mladoboleslavsku. Šestý díl Mediasport Mezinárodního mistrovství v rally, kterým byla Rally Bohemia, skončil již po třetím měřeném úseku z celkových šestnácti. Na sobotní rychlostní zkoušce „Dneboh" tragicky zahynul po nárazu do stromu pětatřicetiletý spolujezdec jezdec Martina Semeráda, Bohuslav Ceplecha.

ZAČALA STAVBA IQLANDIE. Stavbu iQLandie za bezmála 400 milionů korun odstartovaly chemické a fyzikální pokusy. Projekt centra iQLandia připravovala obecně prospěšná společnost Labyrint Bohemia tři roky. Většinu nákladů zaplatí evropská dotace, zhruba 20 milionů uhradí společnost a sponzoři. Projekt počítá také s rekonstrukcí více než 100 let staré fabriky.

TYGŘÍ KOŤATA se v červenci po deseti letech narodila v liberecké Zoologické zahradě. Hvězdami liberecké ZOO se stala mláďata bílých tygrů.Bílá tygřice Surya Bára přivedla na svět dva kluky a jednu holku.

SEDM OLYMPIONIKŮ. Jubilejní třicáté Letní olympijské hry začaly v Londýně. Mezi více jak deseti tisíci účastníky z celého světa nebude chybět ani sedmička statečných z Libereckého kraje. O alespoň jednu medaili z celkových 302 sad se poperou čtyři ženy a tři muži. Asi největší medailovou nadějí byla rodačka z Jablonce nad Nisou Barbory Špotákové. Poprvé se na olympiádu podívala dvacetiletá Zita Frydrychová, skokanka na trampolíně.

BENÁTSKÁ NOC byla poprvé v Liberci. Populární hudební festival se přestěhoval z Malé Skály do města pod Ještědem. Benátská noc byla poprvé v Liberci. Zahraniční hvězdou byl například Bryan Adams.20. ročník hudebního festivalu zakončil Daniel Landa, velkou zahraniční hvězdou byl Bryan Adams. Lidé i kapely bojovali v pátek s horkem, později s deštěm Do areálu ve Vesci se vrátí i v roce 2013.

Srpen

MEDAILISTKY. Z olympijských her přivezly medaile i rodačky z Libereckého kraje. Zlatou oštěpařka Bára Špotáková, rodačka z Jablonce nad Nisou, bronzovou sprinterka Zuzana Hejnová, rodačka z Liberce.

Zuzana Hejnová přivezla z olympiády bronzovou medaili.

PŘEPADENÍ ŽEN. V průběhu srpna přepadli v Liberci několik žen. K přepadení došlo pokaždé v pátek večer. Po měsíci intenzivní práce kriminalistů skončil ve vazbě muž podezřelý z minimálně dvou znásilnění a jednoho pokusu. Šlo o jednadvacetiletého bezdomovce, který má mít všechny skutky z uplynulých týdnů na svědomí.

STŘÍLELO SE, HNED DVAKRÁT. Zastřelením nejdřív vyhrožoval řidiči při dopravní nehodě jeden z účastníků nehody, která se stala na kraji Vratislavic nad Nisou. O několik dní se ozvala střelba přímo v centru Liberce. V jednom z domů v Revoluční ulici tasil zbraň osmatřicetiletý muž, když přišel za známými do jejich bytu.

Září

NAŠLI NEJSTARŠÍHO LIBEREČANA. Propast neuvěřitelných 400 let nás možná dělí od doby, kdy zemřel a byl pohřben člověk, jehož kostru našli archeologové v prostoru Kostelní ulice v Liberci. Pokud DNA analýzy a antropologický průzkum potvrdí stáří, bude se jednat o nejstaršího obyvatele Liberce. Kostra byla nalezena při výměně kabelového vedení vysokého napětí firmy ČEZ. Vědci mají celou lokalitu v hledáčku již mnoho let, neboť je doloženo, že zde kdysi stával hřbitov. Každé kopnutí do země je proto bedlivě pozorováno.

PROHIBICE! Ministerstvo zdravotnictví zcela zakázalo prodej a nalévání tvrdého alkoholu nad 20 procent na celém území republiky. Důvodem byl náhlý nárůst otrav z metanolu, který byl v pančovaném alkoholu. Na otravu zemřely do dnešního dne v celé republice téměř čtyři desítky lidí.

VOJÁCI SLAVILI. Dvě významná výročí oslavili vojenští chemici. Je to již pětatřicet let od založení brigády v Liberci a kulatých šedesát let od začátků chemického vojska pod Ještědem. Liberecká jednotka si získala jméno například při misi „Desert Storm" před 20 lety. Jedenáct libereckých chemiků spolu s ostatními tehdy zamířilo do zálivu na základě dohod mezi ČSFR a Saúdskou Arábií. Během několika desítek let fungování však chemici předvedli své schopnosti i mimo válečná území. V roce 1997 vojáci zasahovali například při ničivých povodních na severní Moravě, v roce 2002 v Praze a ve středních Čechách a v roce 2010 v severních Čechách včetně Liberecka. 

Pavel Vondrouš střílel na prezidenta z airsoftové pistole.

STŘÍLEL NA PREZIDENTA!

Na prezidenta České republiky Václava Klause, při návštěvě Chrastavy na Liberecku, zaútočil z kuličkové pistole Pavel Vondrouš z Liberecka.

 Hlavě státu se nic nestalo. Došlo k tomu při slavnosti otevření mostu opraveného po povodni. Šestadvacetiletý útočník se k prezidentovi dostal do těsné blízkosti, zamířil a několikrát vystřelil z airsoftové pistole.

Říjen

ODMÍTL PRODÁVAT RATHA. Diskutovanou knihou podzimu se stal román Davida Ratha, který napsal ve vazbě. Kniha nazvaná „Přisedněte si" však v obchodě Martina Fryče v Pražské ulici v Liberci k sehnání nebyla. Svérázný knihkupec, známý svým nekompromisním postojem ke komunismu a levárnám všeho druhu, ji odmítl prodávat. Výlohu svého obchodu vyzdobil svérázným vysvětlením.

VOLBY v Libereckém kraji vyhrála neparlamentní strana. Zvítězili Starostové pro Liberecký kraj, jejichž lídr, Martin Půta, se stal novým hejtmanem.Martin Půta se stal novým hejtmanem Libereckého kraje. Starostové pro Liberecký kraj vyhráli volby. Starostové jako jediná neparlamentní strana v zemi dokázali jasně porazit velké celostátní matadory. Předběhli bodující KSČM a doslova rozdrtili ČSSD a ODS. Spolu se Starosty se významně prosadil i nováček na krajské scéně, liberecké opoziční hnutí Změna pro Liberecký kraj. Martin Půta a jeho „Půtovci" dostali 22,21 procent hlasů. Druzí skončili Komunisté 17,89 %. Třetí pozice patří již zmíněné Změně v čele s Janem Korytářem, které odevzdalo svůj hlas 16,85 procent volících lidí.

MĚSTO ZÍSKÁ ÚVĚR. Liberečtí radní našli banku, která městu poskytne revolvingový úvěr. Ten potřebují na předfinancování a spolufinancování akcí ze zdrojů Evropské unie. Jako zástavu bance poskytnou Tipsport arenu. Vítězem výběrového řízení je Equa bank. Výše úvěru bude 150 milionů korun a splatnost je v roce 2015.

ZIMA SE PŘIHLÁSILA. Zima o posledním říjnovém víkendu zahlásila svůj návrat. Jen jediný den sněžení napáchal na Liberecku značné škody. Mokrý poprašek lámal stromy, komplikoval cestu řidičům a v neposlední řadě potrápil i zahrádkáře.

Listopad

PŘIZNAL SE. Sedmapadesátiletý muž se přiznal k vraždě manželky. Ženu uškrtil a pak její tělo schovával v bytě, kde žil s dětmi. Jedinou vraždu roku na Liberecku ocenil soud 17 lety vězení.

MARIE A VERONIKA ZAZVONILY. Když si v roce 1942 přišli do přepeřského kostela svatého Jakuba Staršího nacisté pro dvojici zvonů, aby je přetavili na děla, nikdo netušil, že bude trvat dalších 70 let, než se z gotické věže opět ozve nezaměnitelné zvonění. V Přepeřích zazvonily po letech kostelní zvony.Opětovným zavěšením a požehnáním nově odlitých zvonů Marie a Veroniky teď byla pomyslně zakončena desetiletá rekonstrukce celého kostela. Zvony zakoupil a na opravu kostela přispěl nezanedbatelnou částkou místní rodák, advokát a vysokoškolský profesor Jan Kříž.

LOUČENÍ S NEZMAREM. Velmi emotivní rozlučku s domácími fanoušky zažil v sobotu liberecký fotbalista Jan Nezmar, člen Klubu ligových kanonýrů, který po podzimu ukončí aktivní kariéru. Fotbalista Jan Nezmar se rozloučil se sportovní kariérou.Už při odchodu z trávníku v 72. minutě byl doprovázen mohutným aplausem diváků na stadionu U Nisy. Přestože Slovan prohrál s Plzní 1:2, jeho příznivci potom zůstali dlouho po konečném hvizdu v ochozech a skandovaným potleskem ve stoje děkovali loučící se klubové ikoně.

DRAMA V ZOO. Nejspíše díky lidské chybě utekl ve čtvrtek 22. Listopadu před devátou hodinou ranní ze svého výběhu v liberecké zoo bílý tygr Paris. Napadl při tom mladého ošetřovatele a zranil další dvě zaměstnankyně zahrady. Muž skončil na traumacentru liberecké nemocnice, byl mimo ohrožení života. Dvojice žen byla se zraněním ruky a nohou propuštěna domů.

NAŠLI KOSTRU. Kriminalisté prověřovali nález kosterních pozůstatků novorozence. Podle zdroje blízkého policii byla kostra nalezena zastlaná v posteli v ubytovně v lokalitě Královka v Jizerských horách. S oznámením o pozůstatcích přišla samotná matka mrtvého dítěte. Údajně měla dítě podle svých slov porodit nedonošené a již mrtvé na Silvestra roku 2008. Zřejmě tedy bezmála čtyři roky trvalo, než se rozhodla k činu doznat.

ZÁCHYTKU pro opilé lidi má opět po dvanácti letech Liberecký kraj. Po dvanácti letech opět funguje záchytná stanice pro opilce.Zařízení otevřeli v nemocnici v Liberci a je spádové i pro Jablonecko a Turnovsko. Dosud bylo ve zkušebním provozu, od 31. 12. už funguje na ostro.

Prosinec

OPRAVENÝ BETLÉM. Na první adventní neděli, tedy 2. prosince, se ve Frýdlantě otevřel veřejnosti zrestaurovaný Simonův betlém. Přibližně ve dvacátých letech minulého století jej vytvořil místní rodák Gustav Simon, něco sesbíral, něco vytvořil z papíru a ze dřeva. Pracoval na betlému po celý svůj život, až do roku 1953, kdy zemřel. Na opravě betléma se všichni zúčastnění domluvili v roce 2009. Mocnou měrou, a to nejen finanční, se podílelo město Frýdlant, Liberecký kraj, ministerstvo kultury, ale sponzorsky i firmy a také lidé dali peníze prostřednictvím veřejné sbírky. Renovace objektu nakonec stála dva miliony a dvě stě tisíc korun, rekonstrukce betléma přišla na 800 tisíc korun.

OTEVŘELI LÁZNĚ. Zrelaxovat tělo i duši je od začátku prosince nově možné v Termálních lázních Chrastava. Otevřena je první etapa. Kromě teplé vody, sauny a nejrůznějších procedur se zde přenesete také do doby bronzové. V Chrastavě otevřeli termální lázně. Přestože lázně na svoji finální podobu teprve čekají, hlavní budova s wellnes už slouží návštěvníkům. Druhou etapu otevřou příští rok v létě.

SOUKEŇÁK A NERUĎÁK. V prosinci skončila rekonstrukce hned dvou náměstí v Liberci. Soukenné náměstí změnilo podobu za 18 milionů korun, má nové dláždění, proměněnou zeleň či přes sedmdesát laviček. Podzemní záchody však bohužel zůstaly zavřené. Při otevření Soukeňáku přišlo proti ceně rekonstrukce vyjádřit nespokojenost i několik Liberečanů.Soukenné náměstí je po rekonstrukci.
Nerudovo se po několika letech proměnilo v moderní náměstí. Nově tu jsou podsvícené lavičky, informační tabule nebo držáky na kola. Jeho proměna vyšla investora na devět a čtvrt milionu korun.

OBVINĚNÍ EXPRIMÁTORA A JINÝCH. Protikorupční policie navrhla obžalovat libereckého exprimátora Jiřího Kittnera. Spolu s ním údajně i jeho někdejšího náměstka Pavla Krenka a dřívějšího tajemníka Sportovního areálu Ještěd Jiřího Zeronika. Policisté jsou přesvědčeni o tom, že přes sportovní areál vyváděli městský majetek. Škoda činí 17,7 milionu korun.

KONEC LINKY DO PRAHY. Do Prahy už se s libereckým dopravním podnikem nesvezete. Hlavní město bude od ledna dostupné už jen se žlutými autobusy Student Agency. Důvodem konce linky je podle představenstva DPMLJ které o tom rozhodlo její prodělečnost. Ročně generovala ztrátu 2 miliony korun.