Zatímco v Krajské vědecké knihovně se Noc s Andersenem konala teprve potřetí, ve Vesci slavily děti kulaté jubileum. Přespávaly tu v knihovně již podesáté. „Každý ročník Noci s Andersenem věnujeme některé literární osobnosti, která slaví, nebo by oslavila, významné jubileum. Letos si připomínáme Ivu Procházkovou, která v červnu slaví 60. narozeniny," řekla knihovnice Alexandra Bezděková.

Vesecká knihovna pro děti připravila bohatý program v podobě dílniček i občerstvení. Děti se věnovaly výtvarné, literární i divadelní činnosti. Již tradičně se Noci s Andersenem ve Vesci zúčastnil herec Marek Sýkora z Naivního divadla, který děti učil základům herectví.

„Účastnil jsem se už tří Nocí s Andersenem. Já si s dětmi hlavně hraju. Učím je divadelním základům a pak vytváříme divadlo. Při hraní improvizujeme, takže vznikají na místě úplně nové hry z hlav dětí," vysvětlil herec.

Jak ti nejmenší, tak i starší účastníci se nejvíce těšili na stezku odvahy. Tu připravili právě starší pro své mladší kolegy. „Dnes jsem tu potřetí a nejvíc se těším na stezku odvahy. Vůbec se nebojím, bude to sranda. Těším se i na malování. Rád čtu třeba Star Wars," řekl devítiletý Jakub Fér. „Vesecké Noci s Andersenem se zúčastnilo 17 malých dětí a deset větších," dodala Alexandra Bezděková.