„Stejně jako v předchozích sedmi ročnících jsme celý výtěžek věnovali na dobročinné účely organizacím, které zřizuje Liberecký kraj nebo se kterými úzce spolupracuje,“ zdůraznil hejtman s tím, že v historii hejtmanských plesů se už vybraná částka na dobrou věc blíží miliónu korun.

„Symbolicky i finančně jsme tak všichni společně přispěli dětem, seniorům a nemocným, tedy těm, kteří naši pomoc potřebují ze všech nejvíce. Za to všem děkuji,“ doplnil.

Na 8. hejtmanském plesu hejtmana jeho statutární náměstkyně Lidie Vajnerová (SOS), náměstci Martin Sepp a Vít Příkaský a radní Zdeněk Bursa, Jaroslav Podzimek, Pavel Petráček a Pavel Novák (všichni ČSSD) přivítali mimo jiné vzácné hosty primátorku Liberce Martinu Rosenbergovou, Tuty Dityawati, první tajemnici protokolu velvyslanectví Indonéské republiky v ČR, Roberta Ho, ředitele Taipeiské hospodářské a kulturní kanceláře, Alexandra Budajeva, konzula Ruské federace, Jana Lindušku, viceprezidenta česko-makedonské obchodní komory, Heinze Eggerta, spoluzakladatele Euroregionu Nisa a bývalého ministra vnitra Svodného státu Sasko, poslance, zástupce obcí a měst LK a další osobnosti regionu.

K tanci a poslechu skvěle hrál až do sobotního rána orchestr Bohemia Universal Band a jako sólisté večera vystoupili a velký potlesk sklidili Bohuš Matuš a Monika Absolonová.

Celým večerem provázeli Michaela Ochotská a Václav Tittelbach.