Z Liberce byli nominováni tito sportovci: 

Lední hokej - Petr Nedvěd

Běh na lyžích - Lukáš Bauer, Martin Jakš, Karolína Grohová, Jiří Magál, Aleš Razým

Skoky na lyžích - Jan Matura, Antonín Hájek, Lukáš Hlava, Jakub Janda

Snowboarding - Ester Ledecká, Šárka Pančochová, Emil Novák, Eva Samková, David Bakeš

Severská kombinace - Pavel Churavý, Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík

Akrobatické lyžování - Nikola Sudová, Nikol Kučerová

Alpské lyžování - Ondřej Bank, Filip Trejbal, Kryštof Krýzl, Martin Vráblík

Olympijská nominace pro Soči 2014.

Máme se čím pochlubit. Dukla Liberec vyšle na ZOH jednu z nejpočetnějších výprav v historii klubu

Liberec – Česká olympijská výprava pro zimní olympiádu v Soči má na seznamu aktuálně 85 sportovců. Z nich je třiadvacet z Dukly Liberec a jeden z HC Bílí Tygři Liberec. Hokejistou je nejstarší člen české výpravy Petr Nedvěd, jehož sportovní fazona je stále vynikající.

šéftrenér Dukly Liberec Michael Georgiev.

Spokojen s nominací může být šéftrenér Dukly Liberec Michael Georgiev (na snímku), který připouští, že se počet ještě může rozrůst o další členy Dukly.

„Ve hře je šestý člen do běžeckého týmu. Tím by mohl být Dušan Kožíšek. U něj se čeká na úspěch v podobě umístění do 16. místa ve sprintu ve víkendovém závodu v Jakuszicích. Podobně tak i Kateřina Vojáčková, kterou čeká závod na U rampě," říká. Na druhou stranu i Ledecká v případě úspěchu ještě může z alpských disciplín vyřadit již nominovaného Trejbala. Nominace je sice schválená, ale na poslední chvíli v ní mohou být změny, na které se bude čekat do půlnoci 19. ledna. K tomu ještě lyžařská federace FIS v pondělí může oznámit, že některá z federací států uvolní místo.

A v tu chvíli bychom mohli my některé z našich závodníků doplnit navíc," dodává Georgiev. „Počet našich nominovaných sportovců z Dukly je jistě potěšující," přiznal. Georgiev vidí největší příslib úspěchů ve snowboardech – u Pančochové, která již vyhrála světový pohár ve slopestylu, u Ledecké, která byla juniorskou mistryní světa a nyní prokazuje zvyšující se výkonnost. A pochopitelně u Samkové, jež v posledním světovém poháru byla první a sedmá a jela velice dobře.
„U skokanů věřím, že se nachází ve formě Matura, naposledy šestý v letech a nyní ve Wisle desátý, a pokud ustálí výkon, tak i Janda, který na to má svá léta.
V kombiňácích (závod v severské kombinaci) dávám šance Mírovi Dvořákovi. Pokud se zlepší a zvedne ve skoku."

Ve sjezdu má šanci na umístění do 10. místa Ondřej Bank v Super G. „V bězích je pro mě ve hře číslo jedna Lukáš Bauer a také Razým s Jakšem, kteří byli osmí v klasickém týmovém závodě Světového poháru v Asiagu. Adeptů na medailové posty je dost, kéž by se něco z toho povedlo," dodal šéftrenér Dukly Liberec. Připomeňme, že 36letý Lukáš Bauer sice startuje na své páté olympiádě, ale poprvé jako kmenový závodník Dukly Liberec.