Nového vlastníka bude mít špitál od 1. července „Cena je stanovena na 8 640 000 korun, což odpovídá zůstatkové hodnotě movitého majetku,“ popsal Trdla.

Se společností EUC mělo především město Frýdlant dlouhodobé spory. V nemocnici byl totiž postupně omezován rozsah péče. Teď jsou ale nejspíš u konce. „Odkup nemocnice vítáme, slibujeme od něho stabilizaci situace a kvalitní lékařskou a zdravotní péči pro pacienty z Frýdlantska,“ řekl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

„Město Frýdlant i Liberecký kraj jsou ochotni investovat do městem vlastněného areálu nemocnice. To byl pro nás rozhodující faktor a důvod prodeje nemocnice,“ popsal předseda představenstva EUC Václav Vachta.

Ředitel liberecké nemocnice Richard Lukáš už minulý týden uvedl že prozatím zůstane rozsah péče zachován, rozvíjen bude až podle personálních možností.

EUC ale Frýdlant neopouští zcela. „Do roku 2030 bude zajišťovat provoz lékárny. Obě strany se také dohodly na budoucí spolupráci v rámci jednodenní chirurgie na lůžku a laboratorní diagnostiky,“ uvedl Trdla.