Organizátoři dětského dne v reálu Obřího sudu na Javorníku se rozhodli zrušit celou akci kvůli počasí. “Milí velcí i malí návštěvníci a návštěvnice, s velikou lítostí oznamujeme, že dne 1. 6. 2024 rušíme naši akci Óóóbří dětský den na Javorníku. Počasí nám nepřeje a předpověď počasí je špatná,” napsali na svůj facebook.

Naopak Ještědská Odysea se bude konat i navzdory nepříznivým zprávám meteorogů. “Vnímáme aktuální předpověď počasí a vypadá to, že nám letos opět sprchne. Budeme to brát jako lidé, kteří strávili velkou část svého života v “nočníku Evropy”, kde ještě nedávno platilo, že “buď prší, nebo jdeš do kopce” a připravíme se na to,” vzkázali návštěvníkům. Doufají, že je to nejhorší obejde, ale přesto radí si vzít dobrou obuv a deštník, pláštěnku či pončo. “Murphyho zákon jasně říká, že pokud se proti dešti dostatečně vybavíme, pršet nebude vůbec,” hýří v příspěvku na facebooku optimismem.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude na území Libereckého kraje v sobotu zataženo s občasným deštěm, místy i vydatnějším mezi 20 a 30 mm, ojediněle bouřky. Během dne částečně ubývání srážek a oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 17 až 20 °C. V neděli očekávají meteorologové zataženo až oblačno a občasný déšť nebo přeháňky, místy i bouřky. “Během dne přechodně i polojasno,” uvádějí. Teploty by se přes den měly pohybovat mezi 18 a 22 °C.

Mohlo by vás zajímat: Liberecká značka Visu mění cestování. Kempingové vestavby dobývají svět

Liberecká značka Visu mění cestování. | Video: Visu