Vy jste známý tím, že vaše filozofie je založena na mladých hráčích, že? 
Je to tak. Nejvyšší soutěže nechceme hrát s nikým jiným než s dorostenci. My si můžeme vzít dva až tři starší hráče, abychom si udrželi herní tvář a měli v kádru někoho zkušeného, avšak klíčové je pro nás zapojovat mladé kluky, aby se sžili s vyšší soutěží. 

V Liberci je velká konkurence sportů. Je velký problém hledat mezi dětmi zájemce o basketbal?
Konkurence v Liberci je nesmírná. Není lehké získat významné postavení pro mladé hráče v Liberci. Náš cíl je fungovat krajsky i regionálně. A postupně obnovit místa, kde basketbal býval a momentálně kvůli nezájmu není. Chceme fungovat v těch menších místech. 

Spolupracujete i s jinými kluby?
Například s Varnsdorfem, Mladou Boleslaví i Novou Pakou, kde se také snaží vychovávat mladé hráče. 

S jakými ambicemi jdete do letošní sezony?
Podle očekávání, my do toho jdeme s cílem dát příležitost mladým hráčům. Některá utkání jsme odehráli čistě v dorostenecké sestavě. Cílem v této soutěži je, aby se mladí hráči dostali do kontaktu s vrcholným basketbalem. Je to jiný styl basketbalu a chceme, aby se v něm kluci otrkali.

Momentálně se vám v lize příliš nedaří. Co je třeba vypilovat?
My hrajeme paradoxně líp s těmi lepšími týmy než se soupeři, kde nejsou tak kvalitní hráči. Musíme být schopní se přizpůsobit hernímu stylu soupeře. Ti soupeři jsou v něčem chytřejší a zkušenější a my zase využíváme toho, že jsme rychlí a soupeři s námi nechtějí běhat, a to je pro nás vlastně dobře.

Jak vnímáte to, že v lize je další liberecký klub Lynx? 
Vůbec to nevnímám a nevidím v tom žádnou rivalitu. To je klub, který jde jinou filozofií než my. Jsou tam hráči, kteří jdou jinou cestu. Je to pro mě stejný soupeř jako třeba Chrudim. V něčem je to samozřejmě konkurence, ale na druhou stranu díky tomu je na více školách kroužek v basketbalu a basketbal je díky tomu v Liberci více propagovaný, takže to může přitáhnout děti k tomuto sportu, a to mě těší.

O víkendu čekají dva zápasy po sobě. Už jste se na Pardubice, případně na Chrudim nějak připravovali?
My se soustředíme hlavně na extraligu dorostenců a liga mužů je pro nás až na druhém místě. V týmu to bereme tak, že ta příprava na soupeře není nijak velká. Většinou si s kluky sednu před zápasem a řeknu jim slabiny a silné stránky soupeře. Určitě chceme doma urvat vítězství, abychom se dostali do nějaké lepší pozice. My z té soutěže nechceme spadnout, ale abychom mohli dál fungovat, potřebujeme vychovat hráče. Jak jsem již říkal, prioritou je to, že chceme stavět úspěch na mládeži.

Jak vnímáte postup reprezentace na mistrovství světa v basketbalu?
To byla velká hrdost. Po letech jsem cítil významný pocit hrdosti vůči českému basketbalu, protože náš basketbal dlouho neměl kredit a zvuk. S tím jsem se těžce smiřoval, ale tohle je dobré období. Máme velkou podporu federace, kde v tuhle chvíli probíhá spousta podpůrných programů pro mládež, a to je podle mě naprosto správný směr. 

Je to i velká motivace pro mladé hráče, že?
Určitě. Účast na mistrovství světa a obzvlášť první v naší historii je pro hráče obrovskou motivací. Kdo by se nechtěl na turnaj nejlepších podívat. A jsem rád, že to vidí i diváci. V Pardubicích během kvalifikace byla parádní atmosféra, a to basketbalu jen prospívá.