Liberečtí vzpomínají na rok 2009, kdy se jim povedlo na domácí půdě historicky prvně vyhrát a titul zůstal zásluhou Walaska a Vaculíka v Pavlovicích. Od té doby liberecký klub svoji dvojici nepostavil, což se týká i letošního závodu. Ještě minulý týden byla jasným favoritem dvojka Milík - Štichauer z Pardubic. Právě ZP Pardubice obhajuje loňské prvenství, o které se zasloužili Václav Milík s Tomášem Suchánkem.

Rynoltice v červených dresech.
Rynoltice odvrátily kolaps

Jenže po nedohodě Slánských s Krčmářem, ale bylo jasné, že jednoho z nejlepších jezdců současné ploché dráhy nenechají sedět na tribuně. Parta okolo Tomáše Topinky se velice rychle dohodla a vyměnila Holuba za Krčmáře a tím se okamžitě stalo to co by nikdo nečekal. Najednou se ve hře v teoretickém mudrování objevují hned minimálně tři velice silné týmy: Pardubice: Milík - Štichauer, Olymp Praha: Krčmář - Franc, PK Plzeň: Simota - Smetana. Bez šancí nejsou ani čím dál lépe jedoucí mladíci z AK Markéta Kvěch, Chlupáč, Hájek, kteří se určitě  nedají jen tak a krátká dráha v Liberci by mohla být pro ně výhoda.

Dvojice KFPD Třebusice: Holub - Škurly a AK Slaný: Čejka - Dudek nejsou v roli favorita, ale na druhou stranu nebude na nich tíha odpovědnosti za výsledek. Zatím se nikde neobjevuje rekordman na liberecké dráze Matěj Kůs, jezdící v Anglii, ale vrabci na střeše si cvrlikají, že v sobotu jsou v Anglii závody zrušeny a Matěj by teoreticky mohl naskočit do nějakého týmu, což pravidla umožňují.

Pracovnice Státní veterinární správy na kontrole trhovců na farmářských trzích v Kostelní ulici.
Trhy v Kostelní ve čtvrtek nebudou kvůli tropickému vedru

Navíc Kůs bude stejně muset přiletět, protože v neděli se jede extraliga, a tam určitě sedět mezi diváky nebude. Každopádně je na co se těšit. Start mezinárodního závodu je v Pavlovicích od 15 hodin.