Již teď je však jasné, že dlouho avizované datum otevření stanovené na listopad tohoto roku nebude dodrženo. Deníku to potvrdil projektový manažer investora Jan Hais.

Důvod zpoždění však nechtěl prozradit. Vedení společnosti totiž na informace týkající se dokončení obchodního centra uvalilo embargo. Bližší informace tak Deník nezískal ani u agentury Best Communications, která pro společnost Plaza Centers obstarává komunikaci s médii.

„Po dohodě s vedením společnosti Plaza Centers vám bohužel zatím nemohu sdělit žádné bližší informace. Důvody, které vedly ke zpoždění stavby, a nové datum jejího otevření budou oznámeny během několika dní,“ řekla Deníku Michaela Dvořáková z agentury Best Communications.

O tom, jak velký skluz stavba nabrala, se tak dá pouze spekulovat. Dá se však očekávat, že společnost Plaza Centers bude chtít nové obchodní centrum otevřít ještě před vánočními svátky. Otázkou je, v jaké podobě. Společnost totiž na svých internetových stránkách stále hledá nové nájemce.

Jako první tak z velkých obchodních center otevře zrekonstruované centrum Nisa. Největší obchodní komplex na severu Čech zahájí provoz 31. října.

Po výrazném rozšíření nákupních prostor nabídne centrum Nisa návštěvníkům na ploše 50 tisíc metrů čtverečných 160 obchodů, restaurace, kavárny a multikino s osmi sály, do kterých se vejde dvanáct set diváků.

„Mezi nájemci obchodů najdou návštěvníci centra jména jako jsou HyperAlbert, Marks&Spencer, NewYorker, DatArt, C&A, Hervis Sport, Lindex, Reserved, Intersport, Baťa, Humanic a mnoho dalších,“ vyjmenovala Renáta Kodadová, mluvčí společnosti ING Real Estate Development, která centrum Nisa vlastní.

Nová podoba centra Nisa bude návštěvníkům evokovat atmosféru nákupních domů z třicátých let minulého století. „Vnitřní pasáže budou kombinovat současnou architekturu s prvky příznačnými pro období takzvané první republiky,“ uvedl pro Deník architekt Václav Červenka, který je autorem nové podoby nákupního komplexu.