Podle původních plánů se měl bazén uzavřít až na konci července. „Na jedné z vnějších zdí starého bazénu se však objevila koroze a je třeba to opravit, proto musel být bazén uzavřen dřív, aby se plánovaný termín otevření stihl," vysvětlila Stránská. V době uzavření bazénu stavbaři demontují jednu z jeho původních vnějších stěn, čímž se propojí prostor velkého padesátimetrového bazénu s nově budovanou přístavbou. Navazovat budou také obklady podlah, stěn a stropů.

Dostavba bazénu spolufinancovaná z evropských fondů je jednou z kontroverzních zakázek, které před rokem vedly k rozpadu magistrátní koalice. Připravilo ji předchozí vedení města s primátorem Jiřím Kittnerem (ODS) a vypsalo i soutěž na dodavatele.

Nově zvolená reprezentace v čele s Janem Korytářem ze Změny pro Liberec pak na začátku loňského roku zakázky vyhodnotila a vyhlásila vítěze, Korytář ale nakonec odmítl smlouvy podepsat. Argumentoval dvěma právními posudky a zprávou protikorupční organizace Transparency International, podle nichž jsou smlouvy pro město nevýhodné. Antimonopolní úřad však žádná pochybení nenašel.

Dodavatelem stavby je liberecká společnost Syner, která zvítězila s nejnižší nabídkovou cenou 140 milionů korun. Ta se zatím změnila jen minimálně, i když bylo třeba mimo jiné změnit založení stavby. „Ukázalo se, že zatrubněný Jizerský potok je jinde, než byl zakreslený," řekl již dříve Vladimír Žák z pelhřimovské společnosti AS Project, která bazén vyprojektovala.

Základy bylo nutné změnit a úprav se dočkala i dva metry široká a bezmála stejně vysoká štola, kterou potok pod bazénem protéká.

Liberecký plavecký stadion byl postaven v 80. letech minulého století a má padesátimetrový bazén. Na jedné straně jeho hloubka dosahuje kvůli skokanským můstkům bezmála čtyř metrů.

„Menší bazén má šest drah a variabilní výšku hladiny od 70 do 130 centimetrů a bude tak vhodný pro výcvik dětí," řekl mluvčí Syneru Ondřej Paclt. Navíc je bez bariér a pohodlně se do něj dostanou i vozíčkáři.

Mezi velkým a malým bazénem je menší bazének se slanou vodou, vybavený osmi vzduchovými masážními lehátky a lavičkami s masážními tryskami. V přístavbě je také parní a finská sauna, široká skluzavka pro nejmenší a 8,5 metru vysoká věž pro výcvik potápěčů.