Kynologickému klubu Liberec – Pavlovice vadí, že na louce nad údolím, kde mají své cvičiště, by měly vyrůst až třípodlažní domy. „Je to s naším areálem poslední zalesněné místo Starých Pavlovic, kam chodí lidé na procházky a venčit své psy. Výstavba by nejen zbavila obyvatele blízkého sídliště kousku zeleně, ale ještě by narušila místní ekosystém. Žije tu velké množství zvěře, srnky, bažanti, zajíci i užovka obecná. Ti by přišli o svůj přirozený koridor,“ zdůraznil předseda pavlovických kynologů Jiří Kolář.
Petici proti chystané výstavbě podepsalo bezmála 800 lidí. Velkou část z nich tvoří pejskaři z celé republiky, dokonce i ze Slovenska, podpisů Liberečanů je z tohoto množství necelá polovina.

Jak doplnil Jiří Kolář, lidé z okolí, kteří si berou vodu z vlastních studen, mají také obavy, že se stavbou naruší zásoby podzemní vody a že o svou vodu přijdou.
„Výcvik psů probíhá i o víkendech, a to už od časných ranních hodin. Štěkání by mohlo lidem, co by na louce jednou měli bydlet, vadit. Může se stát, že oni jednou začnou podepisovat petici proti nám a že výstavbou činžáků začne postupná likvidace našeho klubu,“ zdůraznil Jiří Kolář.

Kynologický klub má dnes zhruba 70 členů a v Pavlovicích působí 40 let. Své psy zde cvičí i policie, armáda a celníci. Členové klubu také pořádají několik soutěží.
„Narodil jsem se tady. Louka nám kdysi patřila, můj děda na ní hospodařil. Před několika lety jsme ale o ni kvůli exekuci v rodině přišli,“ podotkl třiašedesátiletý usedlík Stanislav Volštat. „Kdyby zde měly vyrůst rodinné domky, tolik by nám to nevadilo. Ale činžáky se sem nehodí. Zajímavé je, že když jsme tu před lety chtěli stavět my, nikdo nám to nepovolil. A teď to najednou jde,“ doplnil.

Námitku odevzdají na radnici občané dnes.