„Cestu, která vede přes hřiště a kterou my jako místní odjakživa používáme, teď hlídá ochranka a nikoho tam nepustí. Cesta navíc patří obci a majitelé golfu ji ani nemají pronajatou,“ řekl Deníku jeden z obyvatelů a organizátorů petice.

Lidé teď požadují, aby mezi Krásnou Studánkou a Mníškem vznikla veřejně přístupná cesta pro pěší a cyklisty, jako náhrada obecní cesty, která zanikla při výstavbě golfového hřiště.

Společnost Golf Ypsilon však veškeré protesty odmítá. Všechno kolem stavby totiž podle manažera společnosti Radka Korselta proběhlo podle zákona. „Byl tam jediný požadavek a to postavit přeložku cyklotrasy. Tu jsme za nemalé peníze udělali a podmínku splnili,“ řekl Deníku Korselt. Postavit průchod hřištěm, jak požadují někteří obyvatelé, je podle něj nemožné především z hlediska bezpečnosti.

To potvrdil také starosta Mníšku Roman Slezák. „Míčky tam lítají dvěstěkilometrovou rychlostí, pokud by tam jel cyklista nebo šla třeba maminka s kočárkem, mohlo by to pro ně být velmi nebezpečné,“ podotkl starosta. „Lidé musí pochopit, že je to soukromý pozemek. Přes fotbalové hřiště nebo tenisový kurt se přece také nechodí,“ dodal.

Radek Korselt vyloučil také možnost, že by by se vybudovala nová cesta, která přímo kopírovala okraj areálu. „Kolem hřiště jsou různé rokliny, které by vyžadovaly stavbu několika mostů. Bylo by to obrovsky finančně náročné,“ řekl Deníku Korselt.

Lidé přesto chtějí v protestech pokračovat. Tvrdí, že možnosti k finančnímu zajištění tady jsou, například ve formě různých dotací a grantů.

V současné době mají organizátoři petice k dispozici již kolem dvou stovek podpisů. „Chtěli bychom se dostat až na tři sta podpisů a pak chceme svolat schůzku, které by se zúčastnili zástupci Golfu Ypsilon i obce. Chceme se domluvit a věříme, že by tu situaci šlo nějak rozumně vyřešit,“ uvedl organizátor petice s tím, že kvůli problému zřídil také internetovou stránku www.pruchod-golfem.cz.

Další jednání připustil také starosta. „Budeme se tím určitě zabývat na zastupitelstvu, mám ale obavu, že nic nevyřešíme,“ řekl Deníku Roman Slezák.