Seriál připravují dvě produkční společnosti pro Českou televizi. Na podzim přitom tvůrci avizovali, že pokud o ně Liberec nebude mít zájem, využijí nabídky z jiných českých měst.

Podle primátorova náměstka Ivana Langra ale mají filmaři stále zájem právě o Liberec. A zatímco v září žádali o tři miliony, nyní už se jedná o menší částce. „Řeč je o částce 2,4 milionu korun, z toho 800 tisíc by se městu vrátilo například ve formě poplatků za zábory,“ popsal Langr.

Žádost o pobídku přitom před časem vzbudila velkou diskusi. Některým zastupitelům vadilo, že by mělo město platit za to, že bude v seriálu zobrazeno jako sídlo drogové mafie.

Ilustrační foto.
V Liberci se má točit seriál o drogové mafii. Tvůrci od města žádají tři miliony

Nové vedení je ale případné spolupráci nakloněno. „Zatím jsme se dohodli na obecném záměru spolupráce. Ještě však nemáme schválený rozpočet města. Budeme se tak dál bavit, jak v rozpočtu peníze najít,“ dodal Langr.

Podle dřívějšího vyjádření režiséra Matěje Chlupáčka plánují tvůrci ve městě utratit 50 milionů korun, a to především za služby, pronájmy či honoráře komparzistům.

Liberec by si v šestidílném seriálu zahrál sám sebe, hlavní role mají ztvárnit Lenka Krobotová nebo Karel Roden.

V Liberci se v poslední době točilo hned několik seriálů a filmů včetně nového snímku o Spidermanovi, který půjde do kin letos v létě. Pobídky filmařům ale město dosud nikdy neposkytovalo.