Den zahájila předsedkyně sněmovny společně s dalšími poslanci za TOP 09 na školách. Markéta Pekarová Adamová navštívila Gymnázium Turnov. Matěj Ondřej Havel debatoval se studenty na Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole v Liberci a Miloš Nový se studenty řešil ekonomická témata na Obchodní akademii v Liberci.

„Zpětná vazba od lidí je pro naši práci nesmírně důležitá. Jsem moc ráda za příležitost diskutovat právě se studenty, kteří byli nejen kritičtí ale především zvídaví. Zajímala je korespondenční volba, dění v zákulisí Poslanecké sněmovny i manželství pro všechny,” říká Pekarová Adamová.

Během oběda v Radničním sklípku se poslanci setkali např. s operní pěvkyní Hanou Zemanovou nebo s několikanásobně oceňovanou živnostnicí roku Kamilou Dvořákovou, která se věnuje ruční výrobě originálního bytového textilu ze lnu a bavlny.

Z rukou prezidenta České republiky převzal Medaili Za zásluhy i emeritní rektor Technické univerzity v Liberci David Lukáš.
Rektor nebo spisovatel. Vyznamenání získaly i osobnosti z Libereckého kraje

„Liberecký kraj byl už devátým krajem republiky, který jsme letos navštívili. I v něm jsme se potkali s řadou podnikatelů a firem. Ve všech koutech republiky by uvítali přijetí eura. Jeho absence firmám totiž hází klacky pod nohy. Také proto jeho přijetí TOP 09 prosazuje nejpozději do roku 2030,“ říká poslanec a člen rozpočtového výboru Sněmovny Miloš Nový.

Během odpoledního programu nevynechali ani Výzkumný ústav textilních strojů nebo libereckou Arenu, kde si na speciálním tréninkovém počítači hokej ve virtuální realitě. Dalším místem, které navštívili, bylo Divadlo F. X. Šaldy, kostel Nalezení svatého Kříže na Malém náměstí, Fakultu umění a architektury, nebo Oblastní galerii Liberec.

Celý den poslanci zakončili veřejnou debatou ve velkém sále hotelu Imperial, kde lidem představili program strany Česko musí zrychlit.