Diskuze o sporném prodeji se opět dostala na program zasedání městského zastupitelstva. Město mimo jiné stále argumentuje faktem, že do výběrového řízení se přihlásil pouze jeden zájemce.

„Na úřední desce viselo oznámení o prodeji jen 14 dnů. Proto se přihlásil jen 1 zájemce. Kdyby se privatizoval dům po bytech, získalo město prodejem víc peněz,“ tvrdí Jan Korytář. Na to však liberecký primátor Jiří Kittner oponoval připomínkou, že nikdo ze zastupitelů nenavrhl, když se o privatizaci DPS Šimáčkova rozhodovalo, aby se dům prodával o bytech. „Ani vy, pane kolego. A klidně jste to navrhnout mohl. I vy jste zvedl ruku pro prodej domu jako celku,“ adresoval pak konkrétně Janu Korytářovi.

Město přišlo teoreticky o miliony

Zastupitel za Stranu zelených však trvá na svém a vypočetl, že podle ceny, za kterou se teď dům prodává, přišlo město o 15 548 000 korun. „Peníze ztrácíme i tímto způsobem. Nikdo z nás, kdyby ten panelák vlastnil, nebude postupovat tak, jako město. Každý z nás by chtěl na prodeji vydělat,“ pokusil se svou myšlenku vysvětlit Jan Korytář s dodatkem, že majetek není zastupitelů, že ti mají jen za úkol jej po dobu volebního období jej spravovat.

„Vámi uváděná cena je jenom spekulace. Pokud vím, dosud nebyl ani jeden byt prodán. Když budu prodávat svůj byt, můžu přece požadovat jak chci vysokou cenu. To ale neznamená, že ji dostanu, že byt za tuto cenu skutečně někdo koupí,“ reagoval Jiří Kittner.Tento fakt je zároveň i důvodem, proč odpůrci prodeje tak, jak k němu došlo, zatím nepodali trestní oznámení.

„Nemáme k tomu dost podkladů,“ doplnil Jan Korytář.Vzhledem k tomu, že byty nabízí v současné době realitní kancelář za cenu od sedmnácti do necelých dvaceti tisíc měsíčně, dá se předpokládat, že cena odpovídá současným tržním cenám.

Další zajímavou překvapivou informací je, že majitel domu se rozhodl prostřednictvím realitní agentury rozprodat všechny byty. Původně totiž avizoval jiné plány s objektem. „Jednotlivé byty chceme zrekonstruovat a pronajímat je jako startovací byty pro náročnější a solventní klienty,“ popsal krátce po přiklepnutí objektu záměr nového majitele jeho zástupce Jiří Matura.

Existoval i jiný zájemce

A není tak úplně pravdou, že nový majitel byl tehdy jediným zájemcem. Na jednání zastupitelstva, kde se o prodeji rozhodovalo, se objevil Petr Stříbrnský z Příbrami, který nabízel rovných sedmadvacet milionů, tedy o půl milionu více než Milan Hofman. Jednalo se o zástupce realitní kanceláře, která se podle slov svého zástupce nepřihlásila do výběrového řízení kvůli chybě svého pracovníka. „Je škoda, že alespoň předem neoslovil zastupitelské kluby. Mohlo se s tím dát ještě třeba něco dělat,“ uvedl tehdy Jiří Šolc ze Strany pro otevřenou společnost.