„Bohužel máme k dispozici dvakrát až třikrát méně spojů než dříve, což je pro mě osobně znatelná komplikace při dojíždění do práce v centru města,“ uvedla Adéla Bláhová, obyvatelka místního sídliště, které je jedním z největších v Liberci.

Nelíbí se jí, že s tím město nic nedělá. „Ještě horší je to o víkendech, kdy autobusy jezdí jednou, maximálně dvakrát za hodinu,“ potvrdila Deníku další obyvatelka Pavlovic, která si však nepřála zveřejnit své jméno.

O potížích místních obyvatel s dopravou do centra města Dopravní podnik města Liberce ví. Současné řešení však v dané situaci považuje za jediné možné.

„Informaci, že autobusy nebudou moci od nového roku na most vyjet, jsme dostali těsně před vánočními svátky. Problém jsme tak museli řešit narychlo,“ uvedla mluvčí libereckého dopravního podniku Jana Eichlerová.

Linku číslo 12, která do Pavlovic zajížděla, musel Dopravní podnik rozdělit na dvě linky. Dvanáctka nyní končí již na zastávce Růžodol – Mlýn, zatímco nově zřízená linka číslo 40 zajišťuje právě dopravní obsluhu Pavlovic. „Logicky jsme museli snížit počet spojů kvůli tomu, že se z jedné linky staly dvě,“ vysvětlila Eichlerová.

Dopravní podnik města Liberce uznává, že se jedná o provizorní řešení, na které mohla doplatit určitá skupina obyvatel Pavlovic. Jiné řešení se však podle Jany Eichlerové do této chvíle nenašlo.

„Situaci okolo dopravní obslužnosti Pavlovic budeme samozřejmě nadále vyhodnocovat a řešit,“ dodala Eichlerová.
Zlepšení stávající situace se však Pavlovičtí zřejmě v nejbližší době nedočkají. K nutným opravám chátrajícího mostu totiž dojde pravděpodobně až v průběhu příštího roku.

„Počítáme s tím, že v letošním roce se kompletní oprava mostu nestihne,“ potvrdil Deníku vedoucí odboru dopravy libereckého magistrátu Pavel Rychetský.

Dopravní podnik nyní projednává nové řešení trasy. „Ta povede přes most v Norské ulici, jenž je sice také v havarijním stavu, ale stihne se opravit ještě v letošním roce,“ poznamenal již před časem provozní ředitel libereckého dopravního podniku Ludvík Lavička.