Policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po 96letém Břetislavu Pokorném z Liberce, který se ztratil včera, ve středu 26. dubna, odpoledne v Lázních Libverda. Kolem 14. hodiny se muž vypravil na vycházku, ze které se už nevrátil. Jeho žena se proto obrátila na policii.

Břetislav Pokorný je vysoký 170 až 180 cm, štíhlé postavy. Má modrošedé oči a šedobílé krátce střižené vlasy. Chodí mírně shrbeně a pohybuje se pomalou, spíše šouravou chůzí za pomoci hole.

Má problémy se zrakem, špatně slyší a léčí se s nemocným srdcem. Vzhledem ke svému věku neujde velké vzdálenosti a chvílemi bývá ve venkovním prostoru mírně dezorientovaný.

Při odchodu z lázeňského domu měl na sobě šedou bundu s kapucí, černé kalhoty a na hlavě béžovou baseballovou čepici. Obut byl do béžových polobotek a při chůzi se opíral o turistickou hůl zelené barvy dekorovanou bílou kresbou s motivem lístků protěže.

V okolí lázeňského městečka už po muži pátrají kromě policie, také hasiči, členové horské služby i kynologové. Už dvakrát vzlétl vrtulník s termovizí. Kdo muže zahlédl, nechť se neprodleně obrátí na jakoukoliv policejní služebnu nebo na linku 158.