Pohřešovaný v 9.30 hodin odvezl červeným autem Renault Thalia, RZ 4L15563, svou ženu z domova na vyšetření. Zde měl zaparkovat na parkovišti a na ženu čekat. V 10 hodin ale už na parkovišti nebyl a podle obsluhy parkoviště na místě chvíli "zmatkoval" a poté odjel. Senior se nevrátil domů a dosud o sobě nepodal žádnou zprávu.

"Poslední výskyt uvedeného vozidla byl zaznamenán 11. října 2022 v 11.07 hodin na silnici 1/35 směr Turnov. Pohřešovaný u sebe nemá finanční hotovost, platební kartu ani telefon. Je zdravý, nebere žádné léky. V minulosti se nikdy neztratil, jen před třemi lety 'zazmatkoval' a ztratil se v Liberci, ale jel přímo domů," doplnila policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta
U soudu, kde je obžalován i hejtman Půta, zaznělo jen minimum odposlechů

Muž je 170 centimetrů vysoký, hubené postavy. Má krátké šedé vlasy a zelené oči. Na sobě měl khaki bundu do pasu, šedé kapsáče, černé šle a černé mokasíny na suchý zip. Na hlavě maskáčovou čepici s kšiltem.

"Pokud má někdo jakékoliv informace k pobytu pohřešovaného a výskytu uvedeného vozidla, ať je sdělí policistům na kterékoliv policejní služebně nebo telefonicky na lince 158," doplnila mluvčí.