„Babička noc strávila v lese a našla se v blízkosti centra podchlazená,“ potvrdila vnučka. 

Božena Kšírová odešla ve středu v 11.15 hodin z Domu pro seniory v Liberci, ul. Masarykova. Při odchodu měla na sobě červený svetr, zelené triko a černé kalhoty. Nemá u sebe mobil, doklady a ani peníze. 

„Její pohřešování oznámila zaměstnankyně Domu pro seniory dnešního dne krátce před 12,30 hod. na tísňovou linku 158. Žena trpí Alzheimerovou chorobou a v Liberci se nevyzná,“ dodala tisková mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. 

Policejní potápeči z Ústí nad Labem prohledali veškeré vodní plochy v blízkém okolí Domu pro seniory a od čtvrtečního odpoledne po seniorce pátrá i vrtulník Letecké záchranné služby Policie České republiky. Ten se zaměřuje na okrajové části Liberce a místa posledního výskytu Boženy Kšírové.  

„Do pátrání se také zapojili speciálně vycvičení psi tzv. stopaři, a to ze společnosti Rescue stopaři z Doubravic u Dvora Králové a ze společnosti Mantrailer IBHA z libereckých Šimonovic. Tito psi jsou speciálně cvičeni na sledování pachových stop po osobách a jsou využíváni při záchranných pracích,“ doplnila Šrýtrová. 

Kolem půl jedenácté byla spatřena na cestě vedoucí podél jezírka k lesnímu koupališti. Podle pachových stop zřejmě nastoupila do tramvaje na zastávce Botanická. Naposledy byla snad spatřena včera ve 14:35 na náměstí dr. E. Beneše.

Veškeré informace k výskytu či pohybu hledané seniorce sdělte policistům na kterékoliv policejní služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158.