Těmito hesly se řídí liberečtí koloběžkáři. V současné době se intenzivně připravují na srpnové mistrovství světa. „Je pro mne trochu zavazující, že jsem se v roce 2013 nečekaně stal Mistrem ČR v kategorii veteránů v naší nejvyšší koloběžkářské soutěži a získal zlatý pohár. Před letošním MS na koloběžce tudíž nezbývá, než se důkladně připravit absolvováním nejrůznějších závodů," uvedl borec Milan Jelínek z Vlastibořic u Sychrova.

Milan už v rámci tréninku absolvoval v těchto dnech s dalšími bezpedálníky například přejezd republiky napříč. „Je to 360 kilometrů za 24 hodin. Během noční části začaly klimatické podmínky zkoušet morálku koloběžců. Sedm hodin jízdy v noci v pěti stupních za trvalého ledového deště by jistě odradilo i vorvaně," konstatoval Milan, jenž se nevzdal a dal to i s bolavou achilovkou.

„Pak mě čekají etapové závody na území Česka a Německa, dvanáctihodinovka opakovaně přes Ještěd a mnohé další. Snad zbude i trochu času na zdolávání čtyřtisícových vrcholů v Alpách, kterých mám za sebou už čtyři desítky," vylíčil Jelínek.

Tour de France

Loni se vášnivý koloběžkář vydal i se svou partou po stopách slavné Tour de France. Zajeli dvě etapy. „Atmosféra kolem cesty byla fantastická, ve francouzské televizi proběhla o koloběžkářích reportáž, skandování a plácání po zádech nebralo konce. Zdivočelý dav nás v jednu chvíli pohltil, polil alkoholem, povzbudil plácáním, řevem a vyplivl nás o kus dál. Byl to pro mne jeden z nejsilnějších zážitků z Tour," zavzpomínal Milan s týmem.