„Především došlo k rozšíření parkovacích míst v sídlišti, opraveny byly též povrchy vozovky, chodníků i schodiště,“ uvedl Martin Čech, vedoucí oddělení dotací libereckého magistrátu.

Rekonstrukce přišla na 1 542 000 korun, z toho 1 311 000 korun činila dotace z EU. Celkem došlo k revitalizaci sídliště o ploše 621 m².

Práce v šestnácti tisícovém sídlišti tím zdaleka nekončí. Počítá se zde ještě s budováním několika hřišť, cyklostezky a hlavně nové zeleně. Vysázeno by mělo být na 72 alejových stromů. Veškeré úpravy sídliště by měly být hotové do konce roku 2015.

Občané Rochlice už v minulosti vyslovili přání, aby bylo v plánované obnově myšleno zejména na jejich automobily. V 70. letech, kdy bylo sídliště projektováno, se totiž nepočítalo s tím, že každý z obyvatel více než 3 500 bytů bude jednou vlastnit vozidlo. Hledání parkovacího místa tak patří stále k oblíbené kratochvílím místních lidí. Ale i to by se mělo napravit. Po první změně v podobě autům přívětivější Burianovy ulice se mají nová parkovací místa objevit i v dalších ulicích.

Celkem město Liberec vynaloží v letošním roce na zlepšení prostředí na sídlišti Rochlice přibližně 50 milionů korun. Přibudou lavičky, sportoviště a místa pro nádoby na směsný odpad.