„Je to tady nádherné a byla by strašná škoda, kdyby palác zůstal prázdný a chátral," zaznívalo nejčastěji z úst lidí, kteří o víkendu zavítali v rámci dne otevřených dveří do Liebiegova paláce 
v centru Liberce. Ten dlouhé roky poskytoval zázemí Oblastní galerii Liberec. Pro ni se stal ovšem postupem času nevyhovující, a tak přesídlila do zrekonstruovaných Lázní.

Majitel paláce, tedy Město Liberec, si nyní láme hlavu, co s historicky cennou budovou bude dál. Na pomoc si proto radnice přizvala samotné obyvatele Liberce.
„Po komentovaných prohlídkách rozdáváme lidem dotazníky, kde mohou napsat svůj názor na další využití paláce. Chystáme také veřejnou besedu. Vše pak musíme konzultovat s památkáři a architekty," řekl ekonomický náměstek Liberce Jiří Šolc (LO).

Lidí přišly o víkendu do paláce stovky. Mimo jiné je po budově provázel člověk nejpovolanější, ředitel galerie Jan Randáček, který zde zná každý kámen. Návštěvníci díky exkurzi prošli palác od sklepa až po půdu. Dostali se na dříve nepřístupná místa. Vyslechli si spoustu zajímavých informací z historie novorenesanční památky.
Na závěr se dozvěděli, co by s palácem provedl ředitel Randáček, přičemž při jeho slovech souhlasně pokyvovali hlavami.
„Továrník Johann Liebieg, který nechal palác vystavět 
v letech 1871 až 1872, a celá jeho rodina byla a ještě je významná po celé Evropě, proto by si podle mě zasloužila expozici," nadnesl Randáček.

Příprava takové expozice by podle něj byla poměrně snadná. „V Lázních máme původní kolekci 220 obrazů, kterou Heinrich Liebieg, mecenáš a sběratel umění, odkázal městu Liberci. A když bychom šli do depozitářů v Severočeském muzeu, tak tam bychom zase našli spoustu předmětů od starého Egypta až po 19. století, jež muzeum získalo také díky kontaktům H. Liebiega. Tady se nabízí udělat expozici, která bude věnována jejich různorodým aktivitám," uzavřel Randáček.