Pro navození správné adventní a vánoční atmosféry bude na jednotlivých odděleních probíhat celá řada tematicky laděných programů.

„Pro ty, kteří stráví Štědrý den na lůžku, připravil Stravovací provoz nemocnice štědrovečerní menu v podobě rybí polévky, bramborového salátu a kuřecího řízku. Pacienti omezení dietou povečeří bramborovou kaši a speciálně upravené maso. Všichni hospitalizovaní navíc obdrží vánoční balíček s ovocem,“ popsala vánoční režim nemocnice její mluvčí Alexandra Kittnerová.

Citlivou záležitostí je hospitalizace o Vánocích především na dětském oddělení. Podle Kittnerové nemocnice udělá vše k usnadnění pobytu těch nejmenších pacientů. „Dětem, které vyžadují čtyřiadvacetihodinovou lékařskou péči, umožní personál pobývat i s rodiči na nadstandardních pokojích. Ty jsou, stejně jako celé oddělení, vyzdobené stromky a vánočními obrázky,“ podotkla Kittnerová s tím, že každé dítě obdrží menší dárek.

Největší počet pacientů předpokládá i v čase vánočních svátků Oddělení dlouhodobě nemocných, které pro ně jako tradičně přichystalo hned několik vánočních dárků. „Jedním z nich je představení dětí ze základní školy Ještědka, kteří pacientům zazpívají koledy. Druhým je povídání o Jizerských horách s promítáním diapozitivů v režii uměleckého fotografa Jana Pikouse,“ vyjmenovala tisková mluvčí.

Všichni pacienti takzvané „LDNky“ dostanou hygienické baličky od Školy hrou pro pacienty. Poslední akcí pak bude zdobení perníčků a muzikoterapie se studenty oboru Ošetřovatelství z Technické univerzity.