Jedno měli společné – v názvu jejich bydliště totiž v minulosti měli nebo ještě mají slovo Frýdlant. Mezi návštěvníky nechyběli ani Poláci, Němci a Rusové. Náš Frýdlant totiž hostil patnácté konání srazu.

Setkání se neslo ve znamení společenských, kulturních nebo i sportovních událostí. „Například cyklistická skupina projela v Jizerských horách nový singltrek, jiná navštívila zařízení se sociálními službami, třetí se podívala do frýdlantských škol a další se seznámila s technologií městské čističky odpadních vod,“ popisuje program Alena Švejdová z frýdlantského městského úřadu. Nechyběla ani tradiční soutěž v hodu čtyřkilogramovým kamenem. Vítězství v kategorii žen i mužů zůstala doma. Z žen zvítězila právě Alena Švejdová, z mužů pak Jaroslav Vančura .

„V dnešní době je naše evropské přátelství s výměnou zkušeností a se vzájemným povzbuzováním velmi důležité,“ zdůraznil po skončení akce starosta Frýdlantu Dan Ramzer, který setkání vítá jako možnost sejít se se svými přáteli, popovídat si o starostech i radostech spojených se správou měst. Další setkání proběhne v Polsku.