„Ještě nějaký čas se budou muset obrnit trpělivostí motoristé, kteří jezdí do sídliště Rochlice ulicí Krejčího, a musejí nyní zdolávat vyfrézované úseky vozovky. Probíhající oprava silnice by měla skončit do několika dní," slíbila mluvčí libereckého magistrátu Zuzana Minstrová.

V souvislosti s opravami se nabízí otázka, proč se zase jen záplatují pouze některé úseky, když výměnu potřebuje celý povrch?

„Pouštět se letos do kompletní výměny povrchu vozovky by nemělo smysl, když celkovou opravu plánujeme pro příští rok a to včetně části silnice Dobiášova. To bychom museli komunikaci znovu rozkopat, což by bylo vyhazováním peněz z okna. Ale my se snažíme chovat jako dobří hospodáři. Proto jsou nynější opravy ulice Krejčího jen dočasným řešením," potvrdila primátorka města Martina Rosenbergová (ČSSD).

„Chápu, že se řidiči zlobí, připadá jim, že zalévání vyfrézovaných úseků nepostupuje tak rychle, jak by si přáli. Jenže uspíšit práce nejde. Technické služby dovážejí směs, kterou nalévají do vyfrézovaných úseků, z obalovny v Machníně. A ta jim poslední balíky vydává denně o půl druhé odpoledne. Později už ne. Silničáři toho za den tedy víc udělat nemohou," doplnila.

Na opravu komunikace Krejčího je vyčleněno 5 velkých sklápěčů, které denně dovezou 100 tun směsi.

Práce probíhají za plného provozu. Silnice je zde vyspravována v rámci letní údržby, a město přijde její oprava na přibližně 600 tisíc korun.

Na zmiňovanou opravu části komunikace Dobiášova, v úseku Krejčího Vratislavická, bude město v rámci projektu IPRM Rochlice žádat o poskytnutí dotace.

„Rekonstrukcí tohoto úseku vozovky na ulici Dobiášova plánuje město zvýšit počet parkovacích míst pro místní obyvatele, opravit chodníky, doplnit cyklostezku a udělat bezpečné stávající přechody pro chodce," dodala primátorka.