Jako první na případ upozornilo sobotní vydání deníku Mladá fronta Dnes. Pavel Onodi měl podle obžaloby v libereckém bytě spouta, obnažovat a fotit ženu proti její vůli. „Věc je nyní u soudu. Obžaloba byla podána již v roce 2004,“ uvedl pro MfDnes Petr Hořín, mluvčí Okresního státního zastupitelství v Liberci. Vedení města je informací zaskočeno a nezná celé pozadí případu.

„Ihned začátkem týdne budeme požadovat vysvětlení. Žádné další informace o obviněních nebo žalobách nepředložil,“ řekl Lukáš Pleticha, místostarosta Jablonce. Postupem Pavla Onodiho je zaskočen bývalý starosta Jablonce Jiří Čeřovský, někdejší ředitel Městské policie Tomáš Rakouš i senátorka Soňa Paukrtová. „Ředitel městské policie by měl být morální autoritou. Platí sice presumpce neviny, ale toto jsou zásadní nedostatky. Vedení města by mělo postupovat rázně,“ řekl Čeřovský.

„Ten člověk v podstatě lhal, z pohledu morálního neměl být na tak důležitý post vybrán ani se o něj vůbec ucházet,“ konstatoval Rakouš. „Pokud to vše je pravda, nejsem nadšená, že Rada města o celé věci nebyla informována. Ve čtvrtek by se tím měli na zasedání radní důkladně zabývat,“ doplnila Paukrtová. „Vše je dobře připraveno a načasováno. Ten, kdo za tím stojí zabil dvě mouchy jednou ranou, pošpinil nejen mne ale i vedení města. Svědomí mám čisté. Jediný, kdo má právo mne soudit je soudce, věřím, že bude spravedlivý,“ zní vyjádření Pavla Onodiho.