Nezvyklá nehoda, za kterou stojí zdravotní potíže mladého řidiče, se odehrála v úterý v Kubelíkově ulici v Liberci. Dvaatřicetiletý řidič nejprve vytlačil ze silnice jiné auto a vzápětí v plné rychlosti vjel do kruhového objezdu v ulici České mládeže, kde vrazil do zídky. Nehoda si vyžádala zranění jeho i muže z vytlačeného auta.

„Řidič nákladního auta jel ve směru od Ještědské. Poté narazil zezadu do před ním jedoucího vozu a tlačil jej před sebou nejméně dvacet metrů, než se u kraje vozovky převrátilo na střechu,“ popsala chvíle hrůzy pro pětapadesátiletého řidiče osobáku mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová. Řidič skončil v nemocnici.

„S povrchovým poraněním hlavy a zhmožděninami ho záchranáři převezli k ošetření na traumatologii do liberecké nemocnice,“ upřesnila mluvčí liberecké krajské záchranné služby Lenka Markovičová.

Tím ale nehoda neskončila. Řidič náklaďáku totiž s nohou na plynu pokračoval po rovné silnici, dokud nepřijel k pár set metrů vzdálenému kruhovému objezdu. Vůbec nereagoval a narazil do zídky. Po ní se svezl a skončil na travnatém ostrůvku.

Policisté poté spekulovali o tom, že muž musel mít zdravotní problémy, což potvrdili i záchranáři. „Zasahující zdravotníci jej našli v bezvědomí, až potom se začal probírat,“ vysvětlila důvod šílené jízdy Markovičová. Jedna z variant je, že řidič prodělal cukrovkové koma a že je diabetik. To ale prokáží až další vyšetření v nemocnici.

Podobná nehoda se odehrála jen o několik dní dříve, zde ale policisté podezřívají řidiče spíše ze sebevražedných úmyslů. Čtyřiadvacetiletý mladík havaroval minulou sobotu v Jizerské ulici v Liberci. Jel směrem z Bedřichova do centra města.

„Při jízdě nezvládl řízení vozidla, vyjel vlevo mimo komunikaci a narazil nejprve do oplocení domu, poté do vzrostlé túje a několika dalších dřevin. Vozidlo však ani tehdy nezastavilo. Projelo dále zahradou domu a při tomto narazilo do zaparkovaného vozidla a svoji strastiplnou pouť ukončilo až o hromadu dřevěných trámů,“ popsala karambol Knopová.
Náraz byl tak silný, že těžké dřevěné trámy odmrštil dvacet metrů daleko. Mladík je těžce zraněn a leží v liberecké nemocnici.
Vzhledem k tomu, že po celou dobu vůbec nebrzdil, zřejmě chtěl ukončit svůj život. To se mu ale nepodařilo.