Spolu s nimi přijala pozvání od vedení města také osmička trenérů, členové managementu liberecké Dukly a další hosté včetně generálního sekretáře Svazu lyžařů ČR Jakuba Čeřovského.

Náměstek primátorky Jiří Šolc v úvodu slavnostního setkání přivítal sportovce v krajském městě a poděkoval jim za jejich výkony na olympiádě. „Je pro mě velkou ctí a radostí moc tady přivítat tolik dobrých sportovců najednou. Jestli se říká, že sport s sebou nese zdravého ducha, cit a férovost, tak přesně to je ve zdech radnice potřeba. Vím, že sport přináší mnohá příkoří a skláním se před vaší vůlí, která vás dovedla tam, kde jste. Liberec sice pro mnohé z vás není domácím městem, ale máme tady vaši domácí Duklu, za kterou jsme moc rádi, a ať už vás osud zanese kamkoliv, byl bych rád, aby ve vašem srdci zůstal i alespoň malý kousek pro naše město," řekl statutární náměstek primátorky olympionikům, kteří se na závody připravují ve sportovních areálech na Ještědu a ve Vesci.

Slova se pak ujal také generální sekretář Svazu lyžařů ČR Jakub Čeřovský, který zástupcům města poděkoval za pozvání do reprezentativních prostor obřadní síně a sportovcům pak za skvělou reprezentaci na olympiádě. A vyzdvihl také samotnou Duklu Liberec. „Jak všichni víme, lyžování je dost drahý sport, a proto bych chtěl poděkovat liberecké Dukle za to, jakým způsobem podporuje naše olympioniky při jejich přípravě," uvedl Jiří Čeřovský.
Náměstci pak olympionikům předali pamětní medaile a drobné dárky a sportovci se jeden po druhém zvěčnili v pamětní knize. Na jedničku zvládla slavnostní setkání i zlatá olympionička Eva Samková, která po nedávném ošklivém zranění při tréninku na závod SP ve švýcarském Veysonnaz dorazila do Liberce s francouzskými holemi. I tak ale rozdávala úsměvy na všechny strany.

Na úplný závěr slavnostního setkání zazněla nevšední verze slavné sportovní hymny „We are the champions" od legendární skupiny Queen v podání varhaníka Karla Hájka, který si od olympioniků vysloužil velký aplaus.