V areálu proto budou od neděle do pátku 18. ledna platit ceny vedlejší sezony. Parkoviště budou v provozu, jen plocha u sjezdovky F10 bude vyhrazena organizátorům. Závodit se bude také v areálu v Rejdicích, tam ale lyžaře neomezí, soutěže budou na skicrossové trati. Zimní střediska v Jizerských horách i západních Krkonoších nabízejí podle provozovatelů na víkend výborné podmínky. Na svazích leží od 50 do 150 centimetrů sněhu. „Je to takové pěkné jarní lyžování, ale věříme, že sezona ještě nekončí,“ zhodnotil podmínky Čeřovský.

Přestože v posledních dnech klesají teploty pod bod mrazu, nebylo zatím možné pustit umělé zasněžování. V areálech ale vzhledem k ohlášenému ochlazení počítají s tím, že sněhová děla pustí opět o víkendu. „Sněhu je ale ve střediscích stále dost,“ ujistil Pavel Bažant ze společnosti Ski Bižu, která provozuje největší jizerskohorská střediska na Tanvaldském Špičáku, Severáku a v Bedřichově.

Až půldruhého metru sněhu leží i na sjezdovkách v krkonošských střediscích. „Je vidět, že jsou jarní prázdniny, na svazích je opravdu živo,“ řekla mluvčí Spartaku Rokytnice Renata Žalská. V Rokytnici připravili na víkend pro návštěvníky exhibiční vystoupení ve snowparku, v nedalekém Harrachově zase čeká na lyžaře mohutný sněhový hrad. Na své si přijdou i běžkaři, pro které jsou v horách upraveny desítky kilometrů tratí, jež navazují na trasy v sousedním Polsku.

V Česku začaly tento týden jarní prázdniny, a tak je návštěvnost v horách poměrně vysoká. „Po nedávném oteplení a následném ochlazení jsou povrchy sjezdových tratí tvrdé a rychlé, lyžaři by proto měli zpomalit a nehazardovat,“ řekl náčelník Horské služby v Krkonoších Adolf Klepš. Jen ve středu ošetřili záchranáři v Krkonoších 44 zraněných lyžařů. „Byl to zatím nejhorší den v této sezoně. Sedmkrát jsme museli požádat o asistenci Rychlou zdravotnickou pomoc, v jednom případě musel do hor letět vrtulník,“ dodal. K nejvážnějším patřilo zranění patnáctileté snowboardistky v Harrachově, která byla do nemocnice převezena s podezřením na poranění páteře.