Uslyšíme i beat box, zpívání „na hubu", těšili jsme se, když jsme zjistili, že Ondřej Ruml chystá CD. Je to trošku jinak, ale ani hity Ježka a Wericha nově nejsou k zahození.

S výtečnými muzikanty natočil nedávno album „Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha" pro Warner Music ČR, ale festivalu asi dá něco jiného. Koncertní premiéra alba se odehraje až 12. října v pražském Lucerna Music Baru, tamtéž bude i křest.

„Ruml dal s hudebními přáteli písničkám novější zvuk, zachovali ale jazzový ráz, jímž je Ježkova tvorba pověstná," říká Marcela Kočandrlová od Warnerů.

Nedalo se couvnout

„Už na konzervatoři, kde jsem s těmito písněmi přišel do styku nejvíc, jsem si říkal, že by nebylo od věci natočit je „s malou partou". Nechtěli jsme písně moc měnit. Ale Matěj Benko i Míra Hloucal, kteří mi pomáhali s aranžemi, měli až takovou fantazii, že se nedalo couvnout," směje se dnes Ondřej. „Vždy jsme se ale snažili, aby hudba podpořila text," říká Ondřej. „Pomohl mi Matej Benko, hrál na piano. Pavel Zbořil hrál na bicí, Rasťo Uhrík na kontrabas, na CD zní i trubka Miroslava Hloucala a saxofon Radka Zapadla," vypočítává Ruml.

Hosté alba jsou zajímaví! Stonožku s ním zpívá Zdeněk Svěrák, který napsal na obal alba i milou doušku. Na Tři strážníky si s Ondřejem zahráli Jiří Macháček a Ondřej Brzobohatý. Squadra azura!

„Album není pietní uctění odkazu, je vychutnáváním. Zpívá se a hraje se tu na vysoké úrovni, je to moderní, je to vyznání i vzkaz dávným autorům: Jsme z jiného století, ale srdcem se nelišíme," napsal k CD Zdeněk Svěrák, nahrávkou evidentně potěšen.

Druhé podání Ondry

Cédéčko „Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha" je druhým albem skvělého zpěváka a hudebníka. To první, Proměnu, vydal krátce po účasti v soutěži X-Factor, kde byl druhý. Zaujal jako výtečný zpěvák s nádhernou barvou hlasu i jako hudebník, který krom více hudebních nástrojů ovládá i přístroj looper. Právě do něho za pomoci svého hlasu nahrává smyčky, tak vznikají celé písně.

Účinkoval v mimořádném divadelním projektu Michala Horáčka Kudykam, měl hlavní role v muzikálech Johanka z Arku, Quasimodo, Hamlet… Účastnil se výjimečných koncertních událostí (Michal Horáček Tribute, Barování v Lucerně nebo Noc na Karlštejně Live), pravidelně ale také zpívá swing s bigbandy po ČR.

Horáček i Quintet

Podílel se i na albu Český kalendář Michala Horáčka, ověnčené cenou Anděl za nejprodávanější desku roku s jehož koncertní podobou má za sebou desítky koncertů. Také vystupuje sólově s looperem, na podzim 2013 jel turné s hostující vokální skupinou Dobrý Večer Quintet.